Krutý režim kvůli dopingu. Nadal ho chválí, Serena cítí diskriminaci, Šafářovou děsí jehly

Aleš Vávra Aleš Vávra
30. 7. 2018 11:05
Po předloňském skandálu pozitivně testované superhvězdy Marie Šarapovové se špičkoví tenisté musejí vyrovnávat s přísnějším režimem. Ne všichni jej snášejí dobře.
Wimbledon 2017: Andy Murray
Wimbledon 2017: Andy Murray | Foto: Reuters

Murrayho aktivita

Současný stav je ale také výsledkem dlouhodobého tlaku, který na ITF vyvíjeli špičkoví hráči. Příkladem za všechny budiž Andy Murray. Britská ikona mluvila o dopingové hrozbě a jejím nutném potlačení prakticky neustále. Nejvíce v roce 2013, kdy sportovní svět tvrdě zasáhla zpráva o obřím podvodu legendárního cyklisty Lance Armstronga.

"Musíme mít přísnější testy, doping musíme zastavit za každou cenu. Pokud to bude znamenat, že ATP na to vezme část peněz z výdělku hráčů, jsem pro. Je to nutné," tvrdil tehdejší třetí hráč světového žebříčku.

"Pořád je strašně naivní myslet si, že je náš sport imunní vůči dopingu," nechal se slyšet před dvěma lety.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Jaškin je v KHL dál při chuti, Vladivostoku vstřelil dva góly

Dmitrij Jaškin dal v Kontinentální hokejové lize dva góly, kterými pojistil výhru moskevského Dynama 4:1 ve Vladivostoku. Český útočník bodoval ve třetím zápase za sebou, v pondělním utkání v Chabarovsku se blýskl čtyřmi asistencemi.

Brankář Marek Langhamer až dvě a půl minuty před koncem přišel o čisté konto, Chabarovsku nicméně pomohl k domácí výhře 2:1 nad Soči. Jeho spoluhráči Hynek a Tomáš Zohornové si připsali asistenci u vítězného gólu.

před 5 minutami

Policie zatkla vražedkyni propuštěnou z vězení kvůli těhotenství

Policie zatkla vražedkyni Petru Janákovou, která byla z vězení propuštěna díky těhotenství. Podezírá ji z křivého obvinění a žádá pro ni vazbu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy