Doneste brambory, prosím. Příští soupeřka Kvitové obědvala přímo na kurtu

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
5. 10. 2020 16:41
Tohle se v tenise jen tak nevidí. Obvykle hráči na lavičce během zápasu zakousnou nějakou tu energetickou tyčinku nebo banán, ale aby si nechali donést oběd jako Němka Laura Siegemundová? To tedy ne. Ta možná i díky tomu nakonec postoupila do čtvrtfinále Roland Garros.
Laura Siegemundová.
Laura Siegemundová. | Foto: Reuters

Měla skvěle rozehraný zápas, ale pořád cítila, že to není ono. Necítila se nejlépe, ztrácela šťávu. A tak Siegemundová využila toho, že si soupeřka, Španělka Paula Badosaová, vzala čas na ošetření, a objednala si jídlo přímo na kurt.

"Zkoušela jsem sníst tyčinku, protože jsem měla pocit, že mi chybí cukr. Ale pak jsem poprosila fyzioterapeutku, jestli by mi nepřinesla něco jiného, nějaké sacharidy, takže brambory nebo rýži," vysvětlovala po vítězném zápase.

Za chvilku přišla donáška, německá tenistka vytáhla vidličku a naobědvala se. Nad jejím počínáním se na konci utkání pozastavil i rozhodčí na umpiru. 

"Viděl jsem už hodně, ale tohle ještě ne. To jste si na kurt objednala čínu?" podivoval se.

Siegemundová ale odpověděla s vážnou tváří, zatímco si na lavičce balila prázdné krabičky od jídla. "Mám nějaké problémy s žaludkem, ráno jsem do sebe nemohla nic dostat, ale čína to vážně není, to se nebojte," vysvětlila mu.

Víc než její poměrně snadná výhra 7:5 a 6:2 a postup do čtvrtfinále tak novináře po utkání zajímal právě zvláštní jídelníček.

"Kamery jsou teď všude a nic se nedá utajit, koukám, ale co se dá dělat. Chápu, že to může vypadat zvláštně, ládovat se vidličkou na kurtu, ale pořád lepší než se cítit bez energie, tím jídlem se to zlepšilo," dodala Siegemundová.

V bitvě o semifinále nyní na německou tenistku číhá poslední zbývající Češka Petra Kvitová. 

 

Právě se děje

před 55 minutami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy