Nastoupil s horečkou, na kurtu kašlal. Asi jsem neměl hrát, kál se Zverev v Paříži

ČTK ČTK
4. 10. 2020 19:46
Na nemoc si stěžoval německý tenista Alexander Zverev po porážce s italským mladíkem Jannikem Sinnerem v osmifinále Roland Garros.
Alexander Zverev
Alexander Zverev | Foto: Reuters

Podle svých slov měl před zápasem zvýšenou horečku 38 stupňů Celsia, na kurtu kašlal a nechal si zavolat lékaře i fyzioterapeuta. Všechny dosavadní testy na koronavirus měl negativní, po dnešním vyřazení ve čtyřech setech podstoupí další.

"Měl jsem za to, že je to tím zdejším počasím. Neměl jsem příznaky korony. Doufám, že ji nemám. Asi jsem hrát neměl, ale tak nějak jsem doufal, že postoupím ve třech setech," uvedl Zverev, který Sinnerovi podlehl 3:6, 3:6, 6:4, 3:6.

Přitížilo se mu po pátečním vítězství nad jiným Italem Marcem Cecchinatem. "Nemůžu pořádně dýchat a slyšíte můj hlas," řekl německý hráč. Kdy byl naposledy testován na koronavirus, Zverev neuvedl. Organizátoři turnaje později oznámili, že to bylo v úterý a výsledek byl negativní. Zhoršení zdravotního stavu o víkendu s nimi tenista nekonzultoval, sdělili agentuře Reuters.

Podle francouzských opatření proti šíření koronaviru mají osoby s kašlem, bolestí krku a zvýšenou teplotou na sedm dní do izolace a podstoupit test.

Sinner uvedl, že se nebojí, že by mohl po utkání se Zverevem také onemocnět. "Není pozitivní, nebo tak něco. Testovali nás mnohokrát a nijak jsme se nepřiblížili. Měli jsme pořád odstup. Myslím, že horečku v příštích dnech mít nebudu, nebo v to aspoň doufám," řekl devatenáctiletý Ital.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy