Favoritky se jí klidí z cesty. Ale pamatujte si, že nejsem antukářka, varuje Kvitová

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
5. 10. 2020 7:40
Většina favoritek z její poloviny pavouka je pryč, zdá se, že má Petra Kvitová cestu do závěrečných bojů French Open umetenou. Česká tenistka o tom nechce ani slyšet, zvlášť když ji dnes v osmifinále čeká čínská ranařka Čang Šuaj.
Petra Kvitová
Petra Kvitová | Foto: Reuters

Náročné pařížské podmínky dávají zabrat i těm největším hvězdám z tenisového světa. A tak se může stát, že první nasazenou soupeřku potká jediná zbývající Češka ve hře až v semifinále. Tedy pokud se tam sama dostane.

"Já se takhle daleko nekoukám. Pamatujte si, že nejsem antukářka. Sice jsem na tomhle povrchu vyrostla, ale pořád je tady v Paříži spousta antukových specialistek," nechala se slyšet turnajová sedmička. 

Už teď jsou mezi čtyřmi čtvrtfinalistkami 131. hráčka světa Argentinka Nadia Podoroská, 159. tenistka žebříčku Italka Martina Trevisanová nebo světová čtyřiapadesátka Polka Iga Šwiateková. Kvitová je v tuhle chvíli papírově třetí nejlepší hráčkou, která ještě na turnaji zbyla. 

"Už jsem tu hrála semifinále před osmi lety, vím, jaké to je, když se mi tu daří. Ale nikdy nebudu takovou hráčkou, která by se dívala moc dopředu. Vždycky jdu po vyhraném zápase za trenérem a ten mi řekne, kdo je mou další soupeřkou," vysvětlila tenistka z Fulneku.

Tou příští v bitvě o čtvrtfinále bude zkušená Číňanka Čang Šuaj, kterou česká hráčka moc dobře zná. 

"Je to jedna z těch nejmilejších lidí tady, pořád se směje. Jsem ráda, že si můžu osmifinále zahrát právě proti ní," uvedla Kvitová. 

Na okruhu už se v zápasech potkaly pětkrát, z toho třikrát slavila Češka. Naposledy před dvěma lety v Praze nadělila Šuaj dokonce kanára. 

"Tohle Roland Garros jí musí vyhovovat, je to agresivní hráčka, máme docela podobný styl, umí balón pořádně napálit. Takže úkol pro pondělí bude trefovat míče stejně tvrdě," dodala s úsměvem dvojnásobná wimbledonská vítězka.

Zápas Kvitové proti čínské soupeřce hostí centrální dvorec Philippa Chatriera od 11 hodin, online ho bude sledovat i deník Aktuálně.cz

Už ne nahá, ale pořád sexy. Samková opět fotila pro módní kampaň | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem demokrata Joea Bidena

Zdroj: ČTK
Další zprávy