Berdych těžce kousal prohru: Byl jsem lepší. Američané a jejich divadlo? Patří to k nim

Aleš Vávra Aleš Vávra
23. 9. 2017 23:10
Českého tenistu mrzelo, že v sobotním večerním utkání Laver Cupu proti Australanovi Nicku Kyrgiosovi neproměnil svůj výborný výkon ve dvoubodový zisk.
Tomáš Berdych.
Tomáš Berdych. | Foto: Reuters

Praha - Mezi novináře přišel Tomáš Berdych zamračený a rozladěný. Týmu Evropy chtěl přinést dost možná dva klíčové body v boji o vítězství v Laver Cupu. Australana Nicka Kyrgiose z týmu Světa velkou část zápasu přehrával, nakonec ale v těsné koncovce super tie-breaku padl, když zápas ukončil dvojchybou.

"Dnes jsem si fakt zasloužil vyhrát, byl jsem od začátku lepší, vytvářel jsem si víc šancí. Hrál jsem fakt dobrý tenis," začal své hodnocení devatenáctý hráč světového žebříčku.

Podle něj zápas rozhodl jeden jediný míč. Za stavu 4:2 v tie-breaku druhé sady udělal Berdych klíčovou chybu. "Byla to asi jediná věc, kterou bych si za celý zápas vyčetl," litoval český hráč.

Co čert nechtěl, Kyrgios vzápětí předvedl neuvěřitelnou věc. "Sešlo se to tím stylem, že on hrozně zariskoval na druhém servisu, dal tam eso přes dvě stě kilometrů v hodině, které spadlo na čáru," popisoval Berdych.

I přes porážku měl ze svého výkonu dobrý pocit. "Odehrál jsem dobré utkání. Jen škoda, že to nedopadlo," hlesl.

Nevyzpytatelný Kyrgios ho svou hrou nepřekvapil. Ani tím, že občas vypadal bez zájmu a byl zralý na skreč. "To je prostě jeho hra, to mě nerozhodí. Spíš by mě překvapilo, kdyby tam celý zápas do toho šlapal a byl ready na každý míč," podotkl dvojnásobný daviscupový vítěz.

Kulisu v pražské O2 aréně při premiérovém ročníku Laver Cupu si Berdych nemohl vynachválit. "Tahle atmosféra je přesně to, co si tahle soutěž zaslouží. Jsem strašně rád, že se povedlo přivést první ročník právě do Prahy. Město, organizace, diváci se za to svým způsobem odvděčují. A ta akce je skvělá," prohlásil Berdych.

Velkým zážitkem pro dvaatřicetiletého tenistu bylo sedět na lavičce společně s kapitánem, legendárním Švédem Björnem Borgem, byť s ním zase tolik herních věcí během zápasu neřešil.

"Záleží na každém, jestli vyžaduje komunikaci. Já jsem spíš typ, který se potřebuje více soustředit a nepotřebuje při každém střídání mluvit. To mě pak spíše vyvádí ze soustředění," vysvětlil strohou komunikaci.

Zatímco tým Evropy působí během Laver Cupu konzervativněji, hráči Světa to na týmové pohovce rozjíždějí na plné pecky. Podle Berdycha je to naprosto v pořádku. 

"To je naprosto přirozená věc, není potřeba na to mít nějaké pravidla. My jsme všichni spíš konzervativní, od Rogera přes Zvereva s Thiemem až po mě. Američané jsou pravý opak," všiml si.

Neznamená to ale, že by si Evropané soutěž neužívali. "To ne, užíváme si to strašně. Atmosféru máme také super, není to jen o tom, že tam člověk dělá show a divadlo kolem toho. Oni takoví jsou a patří to k nim," dodal Berdych.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Veřejné slyšení k údajnému střetu zájmů a dotační politice EU chystají na duben senátoři

Senátní komise pro posouzení auditů Evropské komise chce koncem dubna uspořádat veřejné slyšení, které se má týkat dotační politiky EU a údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Předseda komise Zdeněk Nytra z klubu ODS ve čtvrtek řekl, že slyšení by se mělo konat 28. dubna.

Pozván na něj bude i ministerský předseda, který střet zájmů popírá a účast přímo na jednání komise odmítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy