Federera unavilo fandění. Ale když vidím hvězdy na lavičce, radši pohnu zadkem, smál se

Aleš Vávra Aleš Vávra
23. 9. 2017 16:14
Zaplněná O2 arena aplaudovala Rogeru Federerovi. Laver Cup nabídl další nevšední tenisový zážitek.
Roger Federer v pražské O2 aréně.
Roger Federer v pražské O2 aréně. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Konečně se fanoušci v pražské O2 areně dočkali. Na kurt nastoupil samotný tenisový král. Otec myšlenky Laver Cupu, osmnáctinásobný grandslamový šampion Roger Federer.

Švýcar v první páteční dvouhře před zaplněným hledištěm vyzval Američana Sama Querreyho. A jednoznačně dominoval. Po jeho výhře 6:4, 6:2 zvýšil tým Evropy vedení nad výběrem světa už na 5:1.

Federer předvedl vynikající výkon a diváky zvedl několikrát ze sedadel. Především skvostnými jednoručními bekhendy, na něž ani vysoký Američan nemohl dosáhnout. Švýcarský tenista vypadal plný energie, proto překvapilo jeho vyjádření. 

"Byl jsem po včerejšku unavený," prohlásil šestatřicetiletý šampion. "Fandil jsem osm hodin, to není zrovna snadné," dodal s typickým úsměvem. Svaly ho ale nebolely a tak se brzy dostal do správného tempa.

"Nakonec jsem velmi spokojen s tím, co jsem předvedl. Dobře jsem se hýbal, měl jsem dost sil a energie," nechal se slyšet Federer. 

Ocenil i své fandící spoluhráče z týmu, Tomáše Berdycha, Rafaela Nadala, Marina Čiliče, Dominica Thiema a Alexandera Zvereva.

"I kdybych měl tendenci něco vypustit, stačí se podívat na lavičku a vím, že nemůžu. Tolik superhvězd na vás ukazuje a důrazně říká: tenhle bod uhraješ. Ok, v tom případě raději pohnu zadkem," smál se letošní vítěz Australian Open a Wimbledonu.

Federer potvrdil, že se hraje naplno. Laver Cup prostě není exhibice. "Rafa tady v Praze vstával v půl sedmé ráno, aby si zvykl na povrch. I ostatní velmi tvrdě trénovali. To se před exhibicí nedělá," potvrdil Švýcar.

"A koneckonců je mnohem zábavnější hrát naplno, než si jen tak zahrát pro radost a dělat blbinky," dodal.

Jasně tak deklaroval svůj celoživotní poctivý přístup ke sportu, v jehož rámci je nesmrtelnou legendou.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy