Naposledy prohrál na začátku října, ve finále pekingské tisícovky s Carlosem Alcarazem.
Potom už se Sinner transformoval v nezastavitelnou mašinu a úchvatnou sezonu zakončil sedmnácti vyhranými zápasy v řadě.
Na Turnaji mistrů ani v play off Davisova poháru neztratil jediný set a jeho hra se povážlivě přiblížila dokonalosti.
Jako by měl v hlavě umělou inteligenci, která mu v každém okamžiku poradila zahrát tu nejlepší možnou variantu, a vzápětí ji neomylně realizovala v nejvyšší představitelné kvalitě.
"Myslím, že dává smysl dát mu označení Djokovič verze 2.0," uvedl slavný trenér Patrick Mouratoglou pro Tennis Majors.
"Jeho pohyb a protiúdery jsou neuvěřitelné. Má stejné kvality jako Novak Djokovič, ale míče hraje ještě rychleji a dřív. Neustále se pohybuje a je agresivní z každé pozice. Jeho naprostá výjimečnost tkví ve schopnosti hrát v neskutečně vysokém tempu a přitom nechybovat," vysvětlil strůjce velkých úspěchů Sereny Williamsové.
Sinner letos odehrál 79 zápasů s bilancí 73:6, v každém z duelů přitom vyhrál alespoň set. Odehrát takto sezonu zvládl jako teprve druhý tenista v open éře. Tím prvním byl před devatenácti lety Roger Federer.
Dvojnásobný grandslamový vítěz a už i dvojnásobný šampion Davis Cupu byl zejména v závěru sezony nehratelný. Nůžky mezi ním a zbytkem světa se rozevřely do propastného úhlu.
A zatímco v lednu, kdy si v Austrálii došel pro svůj premiérový grandslamový titul, ho svět tenisu přijímal coby závan čerstvého větru výhradně pozitivně, nyní je mladý Ital kontroverzním elementem přitahujícím lásku fanoušků i jejich nenávist.
Sinnerova spektakulární dominance provokuje zejména kvůli dopingové kauze.
Rodák z jihotyrolského Innichenu dva březnové pozitivní testy přestál bez jakékoli úhony.
Jestliže většina "hříšníků" musí svou nevinu dokazovat dlouhé měsíce, někdy i roky, bez možnosti hrát i trénovat, Sinnerův tichý "distanc" trval pouhé tři dny.
Ital se okamžitě odvolal a prakticky ihned nabídl dostatečně důvěryhodný zdroj kontaminace anabolickým steroidem klostebolem.
O jeho dávno vyřešeném případu se veřejnost dozvěděla až o pět měsíců později, řada tenistů přitom tvrdě kritizovala "dvojí metr".
A ke kauze se nakonec vrátila i Světová antidopingová agentura (WADA), která pro Sinnera dodatečně požaduje roční až dvouletý trest.
Během měsíců, kdy jsou tenisté zpravidla dočasně suspendováni, si třiadvacetiletý hráč podmanil světový tenis a vydělal pohádkové peníze. Jediná špičková sezona mu stačila k tomu, aby se dostal do desítky nejvýdělečnějších hráčů všech dob.
Od negativního testu si přišel bezmála na 20 milionů dolarů, přičemž jeho konto nejvíc nabobtnalo paradoxně po oznámení dopingového nálezu před US Open, kdy se spekulovalo, že by ho snad kauza mohla psychicky poznamenat.
V New Yorku vyhrál a připsal si 3,6 milionu dolarů, v říjnu na saúdské exhibici Six Kings Slam získal za triumf rekordních 7,5 milionu. Turnaj mistrů v Turíně ovládl bez ztráty setu, což i s bonusy vyneslo 4,9 milionu.