Reprezentace se omluvila za to, jak informovala o Sadílkově zranění

Sport ČTK Sport, ČTK
10. 6. 2024 10:54
Vedení české fotbalové reprezentace, která se chystá na mistrovství Evropy, se omluvilo za to, jak informovalo o zranění záložníka Michala Sadílka. Ten o turnaj přijde.
Michal Sadílek slaví gól v zápase Ligy národů Česko - Španělsko
Michal Sadílek slaví gól v zápase Ligy národů Česko - Španělsko | Foto: Reuters

Fotbalová reprezentace tvrdila, že se středopolař nizozemského Twente zranil při nešťastném pádu na kole.

Ve skutečnosti však Sadílek přišel k úrazu, když na tříkolce sjížděl se spoluhráči Ladislavem Krejčím a Davidem Juráskem ze známé hory Planai. Jako první o tom informoval web iSport.cz.

Vedení národního mužstva se až v pondělí omluvilo za to, jak o události informovalo.

"Reprezentace uvedla, že Michal Sadílek při vyjížďce na kole upadl a utrpěl tržnou ránu v oblasti bérce. Právě s touto informací vedení národního týmu původně pracovalo a následně ji dalo k dispozici médiím. Bylo chybou, že národní tým neposkytl úplné informace, a tímto se médiím a potažmo sportovním fanouškům omlouvá," uvedl ve vyjádření pro média tiskový mluvčí reprezentace Petr Šedivý.

Podle něj však Sadílek neporušil žádná pravidla. "Nehoda se stala v hráčově volném čase, který mohl využít dle svého uvážení. Neporušil tím týmová pravidla ani jakékoliv jiné interní dohody," prohlásil Šedivý.

Sadílek, který má v reprezentačním "áčku" na kontě 24 startů a jeden gól, byl podle všeho blízko k tomu, aby hrál na Euru v základní sestavě.

O případném povolání náhradníka pro šampionát se trenér Ivan Hašek rozhodne až po dnešním posledním přípravném utkání před závěrečným turnajem proti Severní Makedonii. Kontaktoval už ale některé možné adepty.

Uzávěrka finálních nominací byla v pátek, kdy český tým v přípravě v Rakousku rozdrtil Maltu 7:1.

Hašek může ještě jednoho hráče do pole dodatečně zařadit, ale pouze do začátku úvodního zápasu na turnaji, který jeho svěřenci odehrají 18. června proti Portugalsku.

Brankáře lze v případě zranění vyměnit i během turnaje. Trenéři mohou pro Euro po rozšíření kvóty povolat 26 hráčů.

 

Právě se děje

Další zprávy