Sadílek se zranil při risku na tříkolce. Vedení týmu přitom uvádělo pád na kole

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 6. 2024 23:44
Záložník Michal Sadílek se na soustředění české fotbalové reprezentace v Rakousku zranil při jízdě na tříkolce a přijde o mistrovství Evropy v Německu. Uvádí to web isport.cz, přičemž současná verze se liší od té oficiální, kterou na webu Fotbalové asociace ČR uvedl mluvčí národního týmu Petr Šedivý.
Foto: FAČR/Pavel Jiřík ml.

O případném povolání náhradníka pro Euro se trenér Ivan Hašek rozhodne až po pondělním posledním přípravném utkání před závěrečným turnajem proti Severní Makedonii, kontaktoval už ale některé možné adepty.

"Hráči, kteří v pátek v přípravném zápase proti Maltě (7:1) odehráli více než poločas, měli v sobotu individuální program. Michal Sadílek při vyjížďce na kole bohužel nešťastně upadl a utrpěl tržnou ránu v oblasti bérce," řekl Šedivý.

Podle deníku Sport se Sadílek zranil při jízdě na tříkolce. Spolu s Ladislavem Krejčím a Davidem Juráskem vyjeli lanovkou Planai, která začíná v centru slavného lyžařského střediska. Dolů se společně spustili na tříkolkách. "Střední záložník Twente na to bohužel ošklivě doplatil… Vlétl do díry, havaroval, ihned byla volána sanitka," informoval deník.

"Samozřejmě je nám všem hrozně líto, že s námi nemůže být. Je to takový 'turbovysavač', který má v týmu takové postavení, že už je tam delší dobu. Byl součástí, teď vypadl. Aby mohl být na dalším turnaji, budeme muset postoupit na mistrovství světa. Je to realita, není tady, musíme se s tím vyrovnat," uvedl Hašek na tiskové konferenci v Hradci Králové před utkáním s Makedonci.

Trenéři mohou pro Euro po rozšíření kvóty povolat 26 hráčů. Hašek tedy může ještě jednoho hráče do pole dodatečně zařadit, ale pouze do začátku úvodního zápasu na turnaji, který bude jeho svěřence čekat 18. června proti Portugalsku. Brankáře lze v případě zranění vyměnit i během turnaje.

Za Sadílka připadají v úvahu jeho starší bratr Lukáš ze Sparty, Petr Ševčík, Alex Král, Lukáš Kalvach, Dominik Janošek či Michal Hlavatý. "Jestli povoláme nového hráče? Zítra po zápase si sedneme, vyhodnotíme to podle zdravotního stavu, podle kterého se rozhodneme. Některé hráče jsme už kontaktovali, aby třeba nebyli někde na dovolené. Máme už připravené některé varianty," řekl Hašek.

Sadílkovo zranění bylo pro mužstvo velkou ranou. "Hrozně se těšil. Je to život, prostě se to stalo. Budeme mu přát, aby byl co nejrychleji zpátky. Do budoucna s ním samozřejmě počítáme a těšíme se, až bude zdravý. Když odjížděl, měli všichni kluci slzy v očích. Nebylo to jednoduché," připustil Hašek.

"Mluvili jsme s ním, je to pro nás ztráta. Je to hlavně škoda, protože Sáďa je skvělý na hřišti. I charakterově je to skvělý kluk. Určitě budeme chtít i to mistrovství Evropy hrát pro něj a budeme bojovat za něj," prohlásil obránce Martin Vitík.

Sadílek si jako jeden ze sedmi hráčů v nominaci zahrál i na minulém mistrovství Evropy v roce 2021, kde český tým došel do čtvrtfinále. Pětadvacetiletý záložník nizozemského Twente Enschede dosud za národní tým absolvoval 24 zápasů a dal jednu branku.

Podle všeho byl blízko k tomu, aby na Euru hrál v zahajovací jedenáctce. "Základní sestavu jsme řešili, ale nemohu vám říct, kdo tam byl a kdo ne. Byl to jeden z možných hráčů, ale to je 26," podotkl Hašek.

Český výběr v pondělí čeká v Hradci Králové proti Severní Makedonii generálka na Euro. Na šampionátu národní tým ve skupině postupně nastoupí proti mistrům Evropy z roku 2016 Portugalcům, Gruzii a Turecku.

 

Právě se děje

Další zprávy