Slalomářka Kmochová získala na deaflympiádě třetí stříbro a vyhlíží obří slalom

sul, mac
15. 12. 2019 15:49
Říká se: „Do třetice všeho dobrého.“ V tomto případě ale platí spíše do třetice všeho stříbrného. Lyžařka Tereza Kmochová i při svém dnešním startu na letošní deaflympiádě v italské Santa Caterině obsadila druhou příčku. V super-G nestačila o 31 setin sekundy na Rusku Jelenu Jakovišinovou. Mezi muži se nejlépe z Čechů dařilo Jiřímu Hartigovi. Stejně jako včera v kombinaci skončil na čtvrté pozici.
Tereza Kmochová je specialistkou na točivé disciplíny, přesto měla na deaflympijských hrách v Santa Caterině ve sjezdu velmi blízko ke zlatu.
Tereza Kmochová je specialistkou na točivé disciplíny, přesto měla na deaflympijských hrách v Santa Caterině ve sjezdu velmi blízko ke zlatu. | Foto: Jaroslav Klein

Super-G patří k nejsilnějším disciplínám ruské sjezdařky Jeleny Jakovišinové. I proto byla před závodem považována za jednu z největších favoritek na zisk zlaté medaile. Kmochová jí ale obstojně konkurovala.

"Jela jsem na hranici svých možností a zase jsem druhá, tentokrát o tři desetiny, což je hrozně málo," lituje česká reprezentantka. "Na jednu stranu jsem zklamaná, že to nevyšlo. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem jela dobrou jízdu," doplňuje Kmochová. Na třetím místě skončila opět Chorvatka Rea Hraskiová.

Konkurenci ale Kmochová vítá, závody jsou díky tomu vyrovnanější. "Já už vím o ruské soupeřce dlouho a pak se začala objevovat i v deaflympijském lyžování. Ale je to dobré, protože mám alespoň velkou konkurenci a je to tak zábavnější," zmiňuje česká sportovkyně.

Jiří Hartig je specialistou na točivé disciplíny. Na medaili si věří především ve slalomu.
Jiří Hartig je specialistou na točivé disciplíny. Na medaili si věří především ve slalomu. | Foto: Jaroslav Klein

K zisku nejcennější medaile bude mít Kmochová ještě dvě příležitosti. V Santa Caterině má na programu obří slalom a slalom. "Teď budu vše směřovat na obří slalom a slalom. Věřím, že by to konečně mohlo vyjít," těší se Kmochová.

Super-G měli dneska na programu i muži. Nejvíce se dařilo Jiřímu Hartigovi. Ještě před startem posledního závodníka stále držel třetí příčku. Francouz Nicolas Sarrmejane ale českého zástupce odsunul na čtvrté místo.

"Já jsem věřil, že zpomalí, ale jak je vidět, tak asi ne," smál se po závodě Jiří Hartig. "Příště mu musím promluvit do duše. Ale jinak jsem spokojený, je to zase čtvrté místo, a to je pro mě dobré," připomíná Jiří Hartig bramborovou medaili i ze včerejší kombinace.

Skvělý výsledek zajel Hartig i přes komplikaci, která se mu stala při tréninku sjezdu. Český reprezentant spadl a má odřený celý obličej. I s tímto zraněním ale nastoupil zatím do všech disciplín a měnit to nebude ani u obřího slalomu a slalomu.

"Je to jen odřené. To mě rozhodně nezabrzdilo a neodradilo od stratu na deaflympisjkých hrách," těší se na obří slalom český reprezentant.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Kanoisté Heger a Satková získali zlato na ME do 23 let, Kneblová přidala stříbro

Čeští kanoisté Vojtěch Heger a Gabriela Satková se stali mistry Evropy do 23 let. Stříbro dnes na šampionátu v Českých Budějovicích přidala Tereza Kneblová.

Heger zajel čistou jízdu a zvítězil s náskokem 48 setin před Mewenem Debliquym z Francie, který zapsal dvě trestné sekundy. Adam Král byl pátý a Martin Kratochvíl devátý.

Heger, který na loňském mistrovství do 23 let získal stříbro a v roce 2020 zlato, potvrdil, že se mu v probíhající sezoně daří. Letos už vybojoval bronz na mistrovství světa do 23 let v Ivree a byl sedmý ve finále seniorského šampionátu.

"Je to neuvěřitelné, neskutečně si to užívám," uvedl Heger v nahrávce pro média. "Ještě máme svěťáky, ale sezona byla neskutečná. Dvě medaile, finále na mistrovství světa seniorů, jsem neskutečně spokojenej," dodal.

Gabriela Satková i Tereza Kneblová zajely finále bez chyb, Satková však přesto zvítězila s náskokem 2,48 sekundy. Třetí česká reprezentantka Eva Říhová dojela se dvěma trestnými sekundami pátá.

"Na startu jsem byla dost nervózní a nevěřila jsem, že bych to mohla projet. Ale kombinace se mi postupně dařily a začala jsem věřit, že by se to mohlo podařit," uvedla Satková.

Kneblová připomněla, že se Satkovou stejně skončily i na juniorském mistrovství světa z roku 2019. "Tohle byla asi první normální jízda, kterou jsem letos dokázala zajet. Jsem ráda, že to vyšlo a jsem ráda, že jsme zopakovaly Krakov 2019," řekla.

Na prvních dvou místech se v závodě juniorek seřadily Klára Kneblová s Adrianou Morenová. Kanoisté tak navázali na úspěšné vystoupení kajakářů ze soboty, kdy Jakub Krejčí obhájil titul do 23 let, zlatá byla ve stejné kategorii také Antonie Galušková a stříbro přidala juniorka Olga Samková.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

V Kladně se srazilo auto s motorkou, motorkář nehodu nepřežil

Jednu oběť si vyžádala nedělní nehoda osobního auta a motocyklu v Kladně. Havárii nepřežil motorkář, dva cestující v automobilu vyvázli bez zranění. Příčinu nehody policisté vyšetřují.

"Kolem 12:30 jsme přijali oznámení o střetu osobního auta s motorkou, na místě byly jako první policejní hlídky a snažily se motorkáře oživit, pak jeho záchranu předaly záchranářům, ani těm se však nepodařilo muže zachránit," řekla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Nehoda se stala v ulici Na Kopci poblíž železničního přejezdu, nabourané auto zasahovalo do kolejiště. "Během vyšetřování nehody jsme museli ve spolupráci s Českými drahami na nějakou dobu nechat zastavit provoz na trati," řekla Suchánková.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu

Na Tchaj-wan podle místních médií v neděli dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu. Američtí zákonodárci mají během následujících dvou dnů v plánu setkání s vysoce postavenými tchajwanskými vůdci, uvedly světové agentury s odvoláním na americké zastoupení na Tchaj-wanu.

Cesta se koná pouhých 12 dní od návštěvy předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové. Čína na tuto cestu reagovala dosud největším vojenským cvičením v okolí ostrova a diplomatickými kroky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy