reklama
 
 

Curleři do elitní skupiny mistrovství světa nepostoupili. O paralympiádu bojují dál

18. 11. 2018 16:59
Národnímu curlingovému týmu vozíčkářů se na mistrovství světa skupiny B nepodařilo postoupit do elitní skupiny. V konkurenci čtrnácti zemí obsadili páté místo. Nyní se zaměří na přípravu na další sezony. Jejich plán je stále stejný - kvalifikace na paralympiádu.

Cílem české reprezentace v curlingu vozíčkářů na mistrovství světa skupiny B ve Finsku bylo poprat se o postupová místa na březnový šampionát ve Skotsku. Naděje účasti na "áčkovém" mistrovství se ale rozplynula ve čtvrtfinále.

Český celek ve vyřazovacím zápase podlehl 3:10 domácímu Finsku a skončil na pátém místě. "Na tento turnaj jsme jeli s cílem poprat se o postupová místa. Páté místo z celkových čtrnácti týmů je hezké umístění. Naše cíle jsou však o něco vyšší a o to víc nás nepostup do semifinále mrzí," komentovala turnaj trenérka národního družstva Helena Barkmanová.

Klíčem pro postup na mistrovství světa A bylo umístit se nejhůře do třetího místa. Český tým hned ve skupině předváděl kvalitní výkony a ukázal, že hodlá o medaile bojovat. V základní skupině curleři vyhráli čtyři ze šesti utkání a do vyřazovacích soubojů postoupili ze druhého místa.

"Byli jsme rádi, že jsme druzí a jdeme na papírově slabšího, což bylo Finsko. To jsme před měsícem porazili, takže jsme si věřili," řekl kapitán českého týmu Radek Musílek.

V rozhodujícím zápase turnaje ale Češi prohráli 3:10. "S Finskem jsme již od začátku tahali za kratší konec. Roli v tom hrála částečně únava a také tlak, který play off mistrovství světa zkrátka přináší," hodnotila závěrečné utkání na turnaji trenérka Barkmanová.

"V curlingu je důležité chytit rychlost ledu a nám se s tím celý zápas nedařilo vypořádat. To byl i nejdůležitější okamžik při prvním endu, kdy jsme hned prohrávali 0:4," komentoval rozhodující okamžiky Musílek. "Měli jsme pocit, že nastupujeme plně koncentrovaní, což jsme i byli, ale nedařilo se nám," dodal skip českého týmu.

Postup na šampionát elitní skupiny by pro český národní tým znamenal, že může soutěžit o větší přísun bodů, které by ho pomohly kvalifikovat na paralympiádu v Pekingu. Jelikož je ale teprve začátek nového paralympijského cyklu, příležitosti k potřebnému zisku bodů bude mít reprezentace v následujících sezonách.

"Nyní budeme mít jedenáct měsíců, během kterých se zaměříme na příští mistrovství světa B. Uděláme maximum pro to, abychom v této části sezony byli připraveni obstát v takto náročné zkoušce," přiblížila následující plány Barkmanová.

"Pokud budou všichni hráči a celý realizační tým do přípravy dávat minimálně stejné úsilí jako doposud, tak věřím, že se můžeme těšit na hezké výsledky," doplnila.

autor: Markéta Šulejová | 18. 11. 2018 16:59

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama