Parahokejisté se připravují na domácí MS. Na Ugra Cupu v Rusku skončili pátí

Markéta Šulejová
13. 11. 2018 14:45
Kvalitní test před mistrovstvím světa absolvovala parahokejová reprezentace. Na turnaji Ugra Cup v ruském Chanty-Mansijsku vybojovala v konkurenci tří ruských celků a národních družstev Japonska a Slovenska páté místo. „Moc dobře víme, na čem pracovat a v čem se zlepšit,“ hodnotil akci trenér reprezentace Jiří Bříza.
Čeští sledge hokejisté
Čeští sledge hokejisté | Foto: ČATHS

Národní tým na turnaji odehrál tři utkání, z toho vyhrál jen jednou. V základní skupině parahokejisté narazili na ruský Ugra klub a reprezentaci Japonska. "Z odehraných zápasů jsme paradoxně nejlépe hráli proti domácímu klubu Ugra. I když jsme dostali sedm gólů, po taktické stránce jsme předvedli nejobstojnější výkon ze všech tří střetnutí," komentoval trenér Jiří Bříza.

S Japonskem pak národní družstvo prohrálo 3:4 v prodloužení. "Proti Japonsku jsme se porazili sami. Chyběla nám kvalita, špatně jsme řešili gólové příležitosti a dělali chyby v obraně," dodal Bříza.

Na zhoršeném projevu týmu se podle kouče sledge hokejové reprezentace projevilo také to, že do Ruska neodjeli čtyři hráči základní sestavy a hráči širšího kádru svou individuální kvalitou nedosahují mezinárodní úrovně. Po prohře s Japonskem tak český celek čekalo utkání o 5.-6. místo se Slovenskem, které v základní skupině také dvakrát prohrálo.

"Podle projevu obou týmů, počtu střel a šancí by si vítězství zasloužil náš soupeř. Naše druhá třetina byla tou nejhorší v celém turnaji," přibližoval vývoj posledního zápasu trenér Bříza. Ale jak sám uvedl, hraje se na góly a český celek byl v závěru šťastnějším a mohl se tak radovat z těsné výhry 2:1 v prodloužení.

Ugra Cup byl pro českou reprezentaci dobrou přípravou na nadcházející mistrovství světa, které se po deseti letech bude konat opět v České republice. "Celý turnaj nám do přípravy pomůže tím, že moc dobře víme, na čem pracovat a v čem se musíme zlepšit, abychom na MS v Ostravě obstáli dle našich cílů," hodnotil přínos Bříza.

Před domácím šampionátem národní tým čeká ještě lednový turnaj ve Švédském Östersundu, kde může poměřit síly s výběry Japonska, Německa, Číny a domácího Švédska. Na konci března pak akce 4 Nations na Slovensku v Dolním Kubíně. Podle trenéra Břízy je v jednání také možnost, že by těsně před mistrovstvím přijel do České republiky jeden soupeř na přípravné utkání.