Wengová si ve sprintu v Lahti zajistila triumf v SP, Klaebo se přiblížil rekordu

25. 3. 2023 14:53

Norská běžkyně na lyžích Tiril Udnes Wengová byla třetí ve sprintu klasicky v Lahti a v předposledním závodě sezony si zajistila celkový triumf ve Světovém poháru. Vyhrála její krajanka Kristine Stavaasová Skistadová, druhá skončila Švédka Jonna Sundlingová.

Wengové pomohlo i brzké vyřazení jediné zbývající konkurentky Američanky Jessiky Digginsové, která skončila už ve čtvrtfinále. Šestadvacetiletá Norka si připsala největší úspěch v dosavadní kariéře, jejím maximem zatím byly dvě zlaté medaile ze štafety na mistrovství světa.

Sprintu mužů kraloval již jistý vítěz seriálu Johannes Hösflot Klaebo z Norska a už jen jediná výhra ho dělí od rekordu krajanky Therese Johaugové, která v ročníku 2019/20 ovládla 20 závodů. Nejlepším z českých reprezentantů byl Ondřej Černý, který po pádu skončil v semifinále.