Sníh zahnal Koudelku a spol. do tělocvičny. Kvalifikace se bude skákat před závodem

ČTK ČTK
5. 1. 2019 16:24
Kvůli sněžení byl zrušen dnešní trénink a kvalifikace závěrečného dílu Turné čtyř můstků v Bischofshofenu. Skákat by se mělo v neděli před závodem. Trénink je v plánu od 13.30, o hodinu později by měla začít kvalifikace a první soutěžní kolo podle původního plánu v 17.00.
Silné sněžení v Bischofshofenu
Silné sněžení v Bischofshofenu | Foto: Reuters

Do závěrečného závodu jde ze šestého místa v průběžného hodnocení Turné český skokan Roman Koudelka, který má šanci vylepšit své nejlepší celkové umístění z prestižního klání - páté místo z roku 2015. Spolu s ním do kvalifikace zasáhnou Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Lukáš Hlava.

"Skoky jsou zimní sport, s podobnou situací je třeba počítat. Teď půjdeme místo závodu do tělocvičny na silový trénink," řekl po odložení kvalifikace kouč David Jiroutek.

Blízko vítězství je lídr Světového poháru Japonec Rjoju Kobajaši, který vyhrál první tři závody Turné v Oberstdorfu, Garmisch-Partenkirchenu i v Innsbrucku. Kobajaši má obrovský náskok 45,5 bodu před Němcem Markusem Eisenbichlerem. Výhrou ve všech čtyřech závodech Turné by se japonský skokan zařadil po bok Němce Svena Hannawalda a Poláka Kamila Stocha.

 

Právě se děje

Další zprávy