Skikrosařka Kučerová dojela na SP v Rusku osmá

Aktualizováno 3. 3. 2018 13:02
Ze čtvrtfinále postoupila Kučerová z druhého místa, ale pak vždy skončila poslední.
Nikol Kučerová, skikros
Nikol Kučerová, skikros | Foto: Nikol Kučerová via Facebook

Solněčnaja Dolina - Skikrosařka Nikol Kučerová obsadila osmé místo v závodu Světového poháru v Solněčné Dolině v Rusku. Zvítězila Švýcarka Fanny Smithová, bronzová medailistka z olympijských her v Pchjongčchangu a úřadující vicemistryně světa.

Osmadvacetiletá Kučerová se v tomto ročníku blýskla v prosinci v Innichenu šestým místem. Lepší sezonu zažila jen v letech 2010/11, kdy se do nejlepší desítky v závodech SP dokázala prosadit čtyřikrát. Na olympiádě se do semifinále nedostala a skončila čtrnáctá.

"Je to další dobrý závod. Mám radost především z toho, že už dávám bez problémů kvalifikace," řekla Kučerová ČTK. V předchozím průběhu sezony se jí totiž kvalifikace nedařily a pětkrát z šesti závodů neprošla mezi šestnáctku do vyřazovacích jízd.

Česká lyžařka byla osmá i v páteční kvalifikaci. Ze čtvrtfinále postoupila z druhého místa za Smithovou, v semifinále i v malém finále pak dojela poslední. "Do malého finále jsem špatně odstartovala a nedařilo se mi předjet. V rychlé stopě se tvořila hluboká přemrzlá 'sůl' a nešlo to," řekla Kučerová.

Smithová zvítězila před Kanaďankou Brittany Phelanovou, která před týdnem v Koreji získala olympijské stříbro. V neděli je na Urale na pořadu další závod.

Závod SP v akrobatickém lyžování v Solněčné Dolině v Rusku - skikros:

Muži: 1. Lenherr (Švýc.), 2. Drury (Kan.), 3. Chapuis (Fr.).

Průběžné pořadí (po 9 z 11 závodů): 1. Bischofberger (Švýc.) 457, 2. Chapuis 389, 3. Fiva (Švýc.) 309.

Ženy: 1. Smithová (Švýc.), 2. Phelanová (Kan.), 3. Ofnerová (Rak.), …8. Kučerová (ČR).

Průběžné pořadí (po 9 z 11 závodů): 1. Näslundová (Švéd.) 770, 2. Smithová 479, 3. Zacherová (Něm.) 474, …18. Kučerová 112.

před 18 minutami

KSČM podržela Vojtěcha Filipa, zůstal předsedou strany

Filip zůstává předsedou komunistů, pro jeho odvolání při dnešním jednání v Nymburce nehlasoval potřebný počet členů ústředního výboru strany.

Lezec Ondra postoupil na SP v boulderingu do finále

Sportovní lezec Adam Ondra postoupil v Meiringenu na Světovém poháru v boulderingu z prvního místa do večerního finále. Po pátečním triumfu ve své kvalifikační skupině dnes na čtyřech semifinálových cestách třikrát dosáhl na vrchol, žádný z jeho 19 soupeřů nezaznamenal top více než dvakrát.

S českou olympijskou nadějí a mistrem světa v boulderingu z roku 2014 postoupili do závěrečných bojů čtyři Japonci - Tomoaki Takata, Jošiuki Ogata, Sohta Amagasa a Kokoro Fudžii - a Američan Nathaniel Coleman. Finále začne ve Švýcarsku v 19:00.

Ondra v disciplíně bouldering obhajuje konečné druhé místo z ročníku 2019, pohárové pořadí ovládl v roce 2010. V minulé sezoně SP se kvůli pandemii koronaviru uskutečnil jen jeden závod v lezení na obtížnost, který Ondra v Brianconu v roli obhájce pohárového prvenství v disciplíně vyhrál.