Ski Classics zahájil z českých lyžařů nejlépe Šrail

19. 12. 2021 15:30

Seriál dálkových běhů Ski Classics zahájil z českých lyžařů nejlépe třiadvacátý Jan Šrail. Prolog v Orsa Grönklitt ve Švédsku na 33 kilometrů vyhráli domácí favorit Emil Persson, jenž celkové prvenství obhajuje, a Norka Astrid Öyre Slindová. Pátá doběhla její slavná krajanka Marit Björgenová, nejúspěšnější účastnice zimních olympijských her v historii.

Slindová vyhrála ve Ski Classics šestý závod a první od La Diagonely v lednu 2020. Se ztrátou půl minuty doběhla druhá Švédka Britta Johanssonová Norgrenová. Naopak její krajan Persson byl v cíli jen o čtyři desetiny před Ermilem Vokujevem z Ruska. Šrail, člen týmu Vltava Fund, na vítězného Perssona ztratil 52 sekund. Fabián Štoček obsadil 36. místo hned před Stanislavem Řezáčem. Tereza Hujerová byla třicátá.

Tradiční podnik seriálu Jizerská padesátka má termín 13. února.