Samková se dočká domácího Světového poháru, měl by se jet v únoru 2021

ČTK ČTK
27. 6. 2019 13:03
Olympijská vítězka Eva Samková se dočká Světového poháru ve snowboardcrossu v domácím prostředí. Mistryně světa a dvojnásobná majitelka velkého křišťálového glóbu za triumf v SP dostane šanci představit se před českými fanoušky 12. až 14. února 2021 na Dolní Moravě.
Eva Samková
Eva Samková | Foto: Vítek Ludvík

Dějiště snowboardcrossového závodu SP na českém území už je zaneseno v kalendáři disciplíny na sezonu 2020/21. V plánu je kvalifikace a závod jednotlivců a soutěž družstev. Pro Samkovou půjde navíc o generálku před obhajobou titulu mistryně světa, o kterou bude poté usilovat v čínské prefektuře Čang-ťia-kchou.

"Závody doma jsou jedinečnou příležitostí užít si kontakt s fanoušky během závodu," řekl pro ČTK manažer Samkové Tomáš Kraus. Dvojnásobný mistr světa ve skikrosu měl možnost jet v Česku Světový pohár dvakrát. "Měl jsem za sebou spoustu vyhraných závodů ve světě, ale ty české byly výjimečné," uvedl Kraus.

Na Dolní Moravě Samková občas trénuje a každoročně tam jezdí povzbudit své následovníky na kemp dětí. Středisko letos hostilo Evropský pohár.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy