Prožila jsem ráj na zemi, libuje si Pauláthová a cítí, že nabrala víc svalové hmoty

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
23. 10. 2018 15:43
Přípravu na novou sezonu musela trochu posunout kvůli doléčení zraněných zad, ale teď už je alpská lyžařka Kateřina Pauláthová zdravotně v pořádku a pozitivně naladěná. "Po bezproblémové letní přípravě si především přeju zůstat zdravá," říká česká reprezentantka v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
lyžování, Kateřina Pauláthová na předsezonní TK
lyžování, Kateřina Pauláthová na předsezonní TK | Foto: Milan Kammermayer

Co všechno máte v přípravě na novou sezonu za sebou?

Soustředění ve Francii, v Itálii a ve Švýcarsku. Po kondiční části jsem začala trénovat už i na sněhu. Vše za krásného slunečního počasí, a protože jsem neměla už žádné zdravotní problémy, tak jsem s dosavadním průběhem přípravy velice spokojena. Cítím, že mám i víc svalové hmoty než před rokem.

Našla jste si čas i na dovolenou?

S mým přítelem a známým kajakářem Pepou Dostálem jsme se na týden vypravili na Maledivy, kde jsme prožili ráj na zemi. On rybařil a já v té době běhala v písku, cvičila a chodila do posilovny. Pobyt v báječném prostředí byl velice důležitý i pro moji psychiku, protože jsem si odpočinula od náročných tréninkových dní.

Co vás čeká v nejbližší době?

Zítra odjíždím na další soustředění do Rakouska a v listopadu pak na dva týdny do Kanady, kde se v prosinci uskuteční první dva velké závody.

Které akce v nové sezoně považujete za nejdůležitější?

Především únorové mistrovství světa ve švédském Are, kde před dvanácti lety triumfovala Šárka Strachová. A potom je to začátkem března Světový pohár ve Špindlerově Mlýně. Do České republiky se vrací po osmi letech a bude to opět velká lyžařská událost. Budeme mít možnost závodit před domácím publikem a upozornit tak na sebe. Pro mě je to srdeční záležitost a chtěla bych se představit v co nejzářivějším světle. Nemalou pozornost budu samozřejmě věnovat startům ve Světovém poháru.

A s jakým účtem byste byla po sezoně spokojená?

Díky dobrému zdravotnímu stavu můžu dát do přípravy i jednotlivých závodů všechno, co ve mně je. Takže si mohu jen přát, aby se mi moje enormní snaha vrátila v podobě pěkných výsledků. Snad to už konečně vyjde.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policie zadržela dvojici podezřelých kvůli střelbě na Třebíčsku

Brněnská zásahová jednotka zadržela na Žďársku dva lidi, které policie hledala kvůli dnešní střelbě na Třebíčsku. Při střelbě ani policejním zásahu nebyl nikdo zraněn. Oba jsou v policejní cele, kde budou pokračovat úkony v trestní řízení, řekla ČTK mluvčí policie Dana Čírtková.

Dvojici policie dopadla v domě nedaleko místa, kde vpodvečer našla odstavené jejich auto. Že po stříbrném Fordu Focus policie pátrá, oznámila na twitteru dnes odpoledne. Předpokládala, že v autě jely tři osoby. Žádala veřejnost o spolupráci při hledání auta. Posádku, která byla ozbrojená, se lidé neměli snažit zastavit.

"Při páchání trestné činnosti majetkového charakteru došlo dnes kolem 14:30 ke střelbě. Při té střelbě nebyl nikdo zraněn, poté pachatelé z místa střelby ujeli," řekla Čírtková ČTK po 18:00. Nejprve policie okolnosti případu neupřesnila vůbec. "Byli ozbrojeni, proto jsme vydali naléhavou výzvu s cílem co nejdřív vozidlo s podezřelými osobami zadržet," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy