Prožila jsem ráj na zemi, libuje si Pauláthová a cítí, že nabrala víc svalové hmoty

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
23. 10. 2018 15:43
Přípravu na novou sezonu musela trochu posunout kvůli doléčení zraněných zad, ale teď už je alpská lyžařka Kateřina Pauláthová zdravotně v pořádku a pozitivně naladěná. "Po bezproblémové letní přípravě si především přeju zůstat zdravá," říká česká reprezentantka v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
lyžování, Kateřina Pauláthová na předsezonní TK
lyžování, Kateřina Pauláthová na předsezonní TK | Foto: Milan Kammermayer

Co všechno máte v přípravě na novou sezonu za sebou?

Soustředění ve Francii, v Itálii a ve Švýcarsku. Po kondiční části jsem začala trénovat už i na sněhu. Vše za krásného slunečního počasí, a protože jsem neměla už žádné zdravotní problémy, tak jsem s dosavadním průběhem přípravy velice spokojena. Cítím, že mám i víc svalové hmoty než před rokem.

Našla jste si čas i na dovolenou?

S mým přítelem a známým kajakářem Pepou Dostálem jsme se na týden vypravili na Maledivy, kde jsme prožili ráj na zemi. On rybařil a já v té době běhala v písku, cvičila a chodila do posilovny. Pobyt v báječném prostředí byl velice důležitý i pro moji psychiku, protože jsem si odpočinula od náročných tréninkových dní.

Co vás čeká v nejbližší době?

Zítra odjíždím na další soustředění do Rakouska a v listopadu pak na dva týdny do Kanady, kde se v prosinci uskuteční první dva velké závody.

Které akce v nové sezoně považujete za nejdůležitější?

Především únorové mistrovství světa ve švédském Are, kde před dvanácti lety triumfovala Šárka Strachová. A potom je to začátkem března Světový pohár ve Špindlerově Mlýně. Do České republiky se vrací po osmi letech a bude to opět velká lyžařská událost. Budeme mít možnost závodit před domácím publikem a upozornit tak na sebe. Pro mě je to srdeční záležitost a chtěla bych se představit v co nejzářivějším světle. Nemalou pozornost budu samozřejmě věnovat startům ve Světovém poháru.

A s jakým účtem byste byla po sezoně spokojená?

Díky dobrému zdravotnímu stavu můžu dát do přípravy i jednotlivých závodů všechno, co ve mně je. Takže si mohu jen přát, aby se mi moje enormní snaha vrátila v podobě pěkných výsledků. Snad to už konečně vyjde.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy