Přichází Češi o supermana mezi servismany? Každý je nahraditelný, měl i slabiny, tvrdí svaz

Sport Sport
10. 11. 2016 10:20
Servisman Danielo Müller po šesti letech opouští českou biatlonovou reprezentaci. Svaz odmítá, že by šlo o zásadní ztrátu, Němec měl prý i své slabiny.
Danielo Müller už nebude připravovat lyže Gabriele Koukalové, ale Darje Domračevové.
Danielo Müller už nebude připravovat lyže Gabriele Koukalové, ale Darje Domračevové. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Praha – Šest let platil za prakticky nenahraditelného člena týmu. Na Danielo Müllera čeští biatlonisté často pěli ódy, jeho umění připravit lyže se stalo věhlasným. Nic ale netrvá věčně. Německý servisman před novou sezonou odchází k Bělorusům. 

"Danielo nás požádal na sklonku uplynulé sezony o ukončení smluvního vztahu a jeho žádosti vedení svazu po dohodě s šéftrenérem reprezentace vyhovělo. A přestože si následně svůj krok rozmyslel, my už jsme naše stanovisko nezměnili," vysvětlil šéf biatlonového svazu Jiří Hamza.

Podle něj spolupráce poslední dva roky stagnovala, neměla už takovou dynamiku a progres. Svaz proto nově angažoval Tomáš Žídka, který dlouhé roky působil u kanadské reprezentace a vlastní kanadský i český pas.

Svaz kvůli překvapivé personální změně dokonce vydal prohlášení na webu www.biatlon.cz. Reagoval tím především na titulky některých českých médií, které odchod Müllera automaticky označovaly za výraznou ztrátu, ne-li přímo tragédii, jež bude mít klíčový dopad na výkony Gabriely Koukalové a spol. v nadcházející sezoně.

"Tato úvaha je už ve svém zárodku špatná. Stejně špatná jako snaha kocourkovských začít stavět školu od střechy. Trumfem české reprezentace jsou Ondra, Gábina, Verča, oba Michalové, Eva, Jarda, atd. Trumfem české reprezentace jsou samotní sportovci. My ostatní jim poskytujeme pouze servis – trenérský, masérský, fyzioterapeutický, lyžařský, sponzorský, lékařský, mediální, logistický, technický. Danielo Müller byl jen jedním dílem mozaiky, ze které byl úspěch složený. Dílem, který se rozhodl úspěšný tým opustit," zní úvod prohlášení.

"Náš tým Daniela opěvoval, když se slavilo, i držel, když se na lyžích nedařilo – v Anterselvě, Chanty-Mansijsku, Ruhpoldingu, Canmore… Proč? Protože jsme tým. Jako měl Danielo silné stránky – mokrý sníh –, tak měl i slabé stránky – přemrzlý sníh," upozornil svaz na některé nedostatky dnes již bývalého šéfa českých servismanů.

Müller měl u české reprezentace lukrativní smlouvu až do olympijského roku 2018. "Ale chtěl víc, proto odešel. Každý je strůjcem svého štěstí a každý je nahraditelný. Danielo i my ostatní z realizačního týmu. Tým vždy budujeme od základu, nikoliv od střechy, proto také stále máme své trumfy, své sportovce," dodal svaz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Liberec poprvé v sezoně zdolal Brno, po obratu na ledě Komety je už šestý

Hokejisté Brna podlehli v jediném dnešním utkání, které zbylo na programu 43. kola extraligy po problémech řady týmů s nákazou koronavirem, na domácím ledě Liberci 1:4.

Kometa v duelu tabulkových sousedů ještě po polovině zápasu vedla, ale hosté skóre otočili a potřetí za sebou naplno bodovali. K posunu na šesté místo pomohl Bílým Tygrům dvěma góly útočník Marek Zachar. Branku a nahrávku zaznamenal další forvard Tomáš Filippi.

43. kolo hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 22. R. Pavlík (Vincour, Rákos) - 36. Zachar (Ordoš), 49. Birner (Štibingr, Filippi), 59. Zachar (P. Jelínek), 60. Filippi (M. Ivan). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Gebauer, Šimánek. Vyloučení: 0:3. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).

Brno: Jakub Sedláček - Tansey, Bartejs, Kučeřík, Holland, Gulaši, Fajmon - L. Horký, P. Holík, Mueller - R. Pavlík, Rákos, Vincour - Meluzín, Ostřížek, Malý - Matěj Svoboda, Dočekal, Šik. Trenér: Kalous.

Liberec: Kváča - Šmíd, Štibingr, M. Ivan, Aubrecht, Derner, J. Šedivý - Birner, Filippi, A. Najman - Ordoš, Gríger, Zachar - Rychlovský, P. Jelínek, Čederle - J. Šír, Faško-Rudáš. Trenér: P. Augusta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy