Papadakisová a Cizeron jsou potřetí mistry světa v tancích. V Miláně znovu posunuli rekord

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 3. 2018 19:10
Francouzský pár Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron získali v Miláně třetí světový titul v tancích. Znovu v novém rekordu.
Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron jsou potřetí mistry světa v tancích.
Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron jsou potřetí mistry světa v tancích. | Foto: Reuters

Milán - Francouzští krasobruslaři Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron potřetí získali světový titul v tancích. Po světovém rekordu z krátkého tance znovu posunuli vlastní světový rekord i ve volném tanci, známku z olympijských her zlepšili o 12 setin na 123,47 bodu.

Technicky precizní jízda za doprovodu klavírní Měsíční sonáty Ludwiga van Beethovena jim znovu vynesla desítky za choreografii, předvedení i soulad s hudbou. Společně s rekordním krátkým programem nasbírali 207,20 bodu, což je nejvyšší bodový součet historie.

Dosavadní rekordmani Tessa Virtueová a Scott Moir z Kanady získali při vítězném olympijském závodě v Pchjongčchangu o 1,13 bodu méně. V Miláně loňský světový titul neobhajovali a Papadakisová a Cizeron po loňském stříbru navázali na tituly z let 2015 a 2016.

Nechali o více než deset bodů za sebou Američany Madison Hubbellovou a Zacharyho Donohuea, kteří v 27 letech získali první medaili na MS. Ve volném tanci si vylepšili osobní rekord na 116,22 bodu a potvrdili, že prožívají životní sezonu. Na olympijských hrách ještě skončili těsně pod stupni vítězů, ale v Miláně se vyšvihli ke stříbru.

Pomohlo jim k tomu také to, že v Itálii nestartovali kanadští olympijští vítězové ani bronzový americký pár ze ZOH Maia a Alex Shibutaniovi. Hubbellová s Donohuem ale na MS získali vyšší známku než Shibutaniovi na ZOH.

Třetí příčku uhájili Kanaďané Kaitlyn Weaverová a Andrew Poje, kteří díky náskoku z krátkého tance nechali o pouhých 27 setin za sebou domácí pár Anna Cappelliniová, Luca Lanotte. Italským mistrům světa z roku 2014 při posledním závodě kariéry nepomohl k medaili ani osobní rekord ve volném tanci. Naopak Weaverová a Poje se na světové stupně vítězů vrátili po třech letech, mají stříbro z roku 2014 a byli třetí v roce 2015.

Čeští reprezentanti Cortney Mansourová a Michal Češka skončili v krátkém tanci šestadvacátí a do finálové části soutěže nepostoupili.

Mistrovství světa v krasobruslení v Miláně:

Muži - konečné pořadí: 1. Chen (USA) 321,40, 2. Uno (Jap.) 273,77, 3. Koljada (Rus.) 272,32, 4. Byčenko (Izr.) 258,28, 5. Tomono (Jap.) 256,11, 6. Vasiljevs (Lot.) 254,86, …10. Březina (ČR) 243,99.

Taneční páry - konečné pořadí: 1. Papadakisová, Cizeron (Fr.) 207,20, 2. Hubbellová, Donohue (USA) 196,64, 3. Weaverová, Poje (Kan.) 192,35, 4. Cappelliniová, Lanotte (It.) 192,08, 5. Chocková, Bates (USA) 187,28, 6. Gillesová, Poirier (Kan.) 186,10, …26. Mansourová, Češka (ČR) - nepostoupili do volných tanců.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy