Neštěstí na ledě. Krasobruslařka bojuje o život po pádu při nácviku na ceremoniál

Rudolf Černík
9. 1. 2020 9:40
Ruská krasobruslařka bojuje o život poté, co spadla z pěti metrů na led během nácviku slavnostního zahájení Zimních olympijských her mládeže, které hostí švýcarské Lausanne.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

K neštěstí došlo v úterý, kdy pořadatelé zkoušeli ceremoniál před zahájením mládežnické olympiády.  "Pětatřicetiletá ruská krasobruslařka, která žije v Německu, spadla z výšky asi 4,5 metru na ledovou plochu stadionu Malley," potvrdila policejní mluvčí Olivia Cutruzzolaová.

Sportovkyně se měla při svém vystoupení pohybovat díky závěsnému systému vysoko nad ledem. "Z důvodu, který je předmětem vyšetřování, náhle ztratila rovnováhu a spadla. S vážnými zraněními byla převezena záchrankou do Univerzitní nemocnice v Lausanne. Její život je v ohrožení," doplnila mluvčí.

"Mezinárodní olympijský výbor a Lausanne 2020 přijaly se smutkem zprávu o nehodě při zkouškách na slavnostní zahájení olympijských her mládeže. Sportovkyni přejeme brzké a úplné uzdravení," napsali ve společném prohlášení MOV a pořadatelé akce.

Zimní olympijské hry mládeže začínají pod záštitou MOV ve švýcarském městě dnes a zúčastní se jich i rekordní česká výprava. Závodit bude 74 českých sportovců od patnácti do osmnácti let.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy