Neštěstí na ledě. Krasobruslařka bojuje o život po pádu při nácviku na ceremoniál

Rudolf Černík
9. 1. 2020 9:40
Ruská krasobruslařka bojuje o život poté, co spadla z pěti metrů na led během nácviku slavnostního zahájení Zimních olympijských her mládeže, které hostí švýcarské Lausanne.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

K neštěstí došlo v úterý, kdy pořadatelé zkoušeli ceremoniál před zahájením mládežnické olympiády.  "Pětatřicetiletá ruská krasobruslařka, která žije v Německu, spadla z výšky asi 4,5 metru na ledovou plochu stadionu Malley," potvrdila policejní mluvčí Olivia Cutruzzolaová.

Sportovkyně se měla při svém vystoupení pohybovat díky závěsnému systému vysoko nad ledem. "Z důvodu, který je předmětem vyšetřování, náhle ztratila rovnováhu a spadla. S vážnými zraněními byla převezena záchrankou do Univerzitní nemocnice v Lausanne. Její život je v ohrožení," doplnila mluvčí.

"Mezinárodní olympijský výbor a Lausanne 2020 přijaly se smutkem zprávu o nehodě při zkouškách na slavnostní zahájení olympijských her mládeže. Sportovkyni přejeme brzké a úplné uzdravení," napsali ve společném prohlášení MOV a pořadatelé akce.

Zimní olympijské hry mládeže začínají pod záštitou MOV ve švýcarském městě dnes a zúčastní se jich i rekordní česká výprava. Závodit bude 74 českých sportovců od patnácti do osmnácti let.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Třináct obětí při sebevražedném útoku v Kábulu

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst. Islamistické hnutí Tálibán odpovědnost za útok odmítlo. "Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra. Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek.

Další zprávy