Kuriozita v lyžařském Světovém poháru. Všech prvních deset míst obsadili Norové

11. 3. 2023 14:04
Norský běžec na lyžích Simen Hegstad Krüger vyhrál poprvé v kariéře prestižní závod Světového poháru na 50 km na Holmenkollenu.
Simen Hegstad Krüger
Simen Hegstad Krüger | Foto: Reuters

Norští závodníci si vůbec udělali ze závodu s hromadným startem volnou technikou "domácí šampionát", zabrali celou první desítku.

Čeští reprezentanti v Oslu nestartovali.

Devětadvacetiletý Krüger vyhrál s náskokem 5,7 vteřiny před Hansem Christerem Holundem a navázal na úspěšné mistrovství světa v Planici, na němž vyhrál dva distanční závody a přidal zlato ve štafetě.

Stejně jako Holund nestartoval v nedělním závěrečném maratonu na 50 km, jenž se jel na rozdíl od dneška klasickou technikou.

Sedmé místo obsadil s odstupem 1:45 minuty vedoucí muž Světového poháru a stříbrný medailista z MS Johannes Hösflot Klaebo.

O šest vteřin za sebou nechal svého přemožitele z Planice Paala Golberga, jenž skončil devátý, a zvýšil před ním náskok v čele průběžného pořadí.

Nejlepším zahraničním běžcem byl až na jedenácté pozici Brit Andrew Musgrave.

V neděli jedou padesátku v Oslu ženy. Světový pohár pokračuje v Norsku v úterý tradičním městským sprintem klasickou technikou v Drammenu.

SP v běhu na lyžích v Oslu:

Muži - 50 km volně s hromadným startem: 1. Krüger 1:55:01,5, 2. Holund -5,7, 3. Nyenget -12,6, 4. Andersen -21,2, 5. Tönseth -25,4, 6. Amundsen (všichni Nor.) -1:01,2.

Průběžné pořadí SP (po 25 z 31 závodů): 1. Klaebo 2043, 2. Golberg (oba Nor.) 1862, 3. Pellegrino (It.) 1321, 4. Holund 1218, 5. Krüger 116, 6. Tönseth 1109, …12. Novák 790, 49. Černý 271, 78. Šeller 150, 120. Fellner (všichni ČR) 53.