Kriechmayr si v super-G v Beaver Creeku připsal první výhru v SP

1. 12. 2017 20:27
Rakouský lyžař Vincent Kriechmayr vyhrál superobří slalom v Beaver Creeku a v 86. závodě si připsal první triumf ve Světovém poháru. Šestadvacetiletý specialista na rychlostní disciplíny předčil o 23 setin sekundy Nora Kjetila Jansruda, vítěze nedělního úvodního super-G sezony v Lake Louise. Třetí skončil další Rakušan Hannes Reichelt. Kriechmayr dosud v kariéře zaznamenal tři umístění na stupních vítězů, všechny právě v superobřím slalomu. "Je to krásný pocit. Jsem moc spokojený a šťastný, že jsem to dokázal. Je to můj naprostý vrchol, teď už se dá mluvit o povedeném startu sezony," uvedl dnešní vítěz, jenž byl před pěti dny v Kanadě devátý.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

SP v sjezdovém lyžování v Beaver Creeku (USA):

Muži - superobří slalom: 1. Kriechmayr (Rak.) 1:09,71, 2. Jansrud (Nor.) -0,23, 3. Reichelt (Rak.) -0,33, 4. Théaux -0,44, 5. Pinturault (oba Fr.) -0,53, 6. Svindal (Nor.) a Mayer (Rak.) oba -0,60, 8. Kilde (Nor.) -0,67, 9. Sander -0,79, 10. Dressen (oba Něm.) a Paris (It.) oba -0,83.

Průběžné pořadí super-G (po 2 závodech): 1. Jansrud 180, 2. Kriechmayr 129, 3. Reichelt 120, 4. Franz (Rak.) 92, 5. Svindal 85, 6. Kilde 82.

Průběžné pořadí SP (po 4 závodech): 1. Jansrud 225, 2. Kriechmayr 158, 3. Svindal 145, 4. Reichelt 132, 5. Feuz (Švýc.) 128, 6. Kilde 122.