Česká bída na startu olympijské zimy. Světová špička je na začátku sezony v nedohlednu

Veronika Vítková, symbol českého zmaru.
Eva Puskarčíková a Michal Krčmář přitom ve svém prvním závodě zajeli solidní úsek, ale chyba Vítkové a pomalejší běh Moravce připravily českému týmu na začátek olympijské sezony hodně nelichotivý výsledek.
Ještě před smíšenou štafetou v neděli vyběhli na trať v Östersundu k vůbec prvnímu závodu sezony Jessica Jislová a Michal Šlesingr. Ve smíšené štafetě jednotlivců ale byli jen o chlup lepší, konkrétně desátí.
Jessica Jislová sice příliš nechybovala na střelnici, ale měla pomalejší běh, u Šlesingra tomu bylo naopak.
Nejlépe vyšly úvodní dva závody SP Němcům, kteří brali stříbro (dvojice) a bronz (kvarteta), zlaté medaile si připsali Rakušané (dvojice) a Norové (kvarteta).
Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Sport Reuters Sport, Reuters, (C) Český biatlon, Petr Slavík
27. 11. 2017 16:15
O uplynulém víkendu se naplno rozběhly zimní Světové poháry. A Čechům se v nich vůbec nedařilo. Podívejte se ve fotogalerii.
 

Právě se děje

před 27 minutami

Izraelská policie zatkla palestinského ministra pro Jeruzalém

Izraelská policie v noci na pátek zatkla palestinského ministra pro jeruzalémské záležitosti za údajné porušení izraelského zákazu palestinských politických aktivit ve východní části města. Informovala o tom agentura AP.

Fádí Hadamí byl zatčen v blízkosti svého bydliště na Olivetské hoře. Jeho kancelář zveřejnila video, na němž policie se psy prohledává jeho dům. Podle kanceláře zabavili policisté na místě v přepočtu asi 70 tisíc korun. Podle agentury AP byl Hadamí takto zatčen již počtvrté.

Izrael východní Jeruzalém obsadil za války v roce 1967 a později tuto část města připojil k západní části. Celý Jeruzalém přitom považuje za své hlavní město, což však odporuje mezinárodnímu právu a předchozím dohodám s Palestinci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy