Dubovská slalom ve Svatém Mořici nedokončila

ČTK ČTK
9. 12. 2018 11:31
Martina Dubovská nedosáhla na body v paralelním slalomu Světového poháru ve Svatém Mořici. Česká lyžařka nedokončila kvalifikační jízdu, vyřazovací část pro 32 závodnic začne ve 13:30. Za dalším triumfem vykročila americká hvězda Mikaela Shiffrinová, která kvalifikaci suverénně vyhrála.
Martina Dubovská v závodě družstev na ZOH 2018
Martina Dubovská v závodě družstev na ZOH 2018 | Foto: ČOV/Jan Malý

Jasně vedoucí žena Světového poháru Shiffrinová zvítězila v první části závodu téměř o půl sekundy při pouhé půlminutové jízdě a bude ve Svatém Mořici útočit na double. V sobotu tam již vyhrála superobří slalom. Nejbližší soupeřku Fridu Hansdotterovou ze Švédska porazila o 48 setin.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy