Další skokanské trápení. Češi neprošli kvalifikací v Ruce

26. 11. 2021 18:35

Bez českých skokanů na lyžích se uskuteční sobotní závod Světového poháru v Ruce. Čestmír Kožíšek ani Viktor Polášek neuspěli ve Finsku v dnešní kvalifikaci a v olympijské sezoně se ani na třetí pokus bodů nedočkají.

Kožíšek, který kvalifikaci nezvládl ani v jednom z úvodních dvou závodů v Nižním Tagilu, obsadil tentokrát se skokem dlouhým 113 metrů 54. místo. Od postupové padesátky ho dělilo 3,4 bodu. Polášek, jenž se v Rusku do závodů dostal, zapsal pokus o dva metry kratší a skončil na 58. příčce.

V kvalifikaci překvapivě ztroskotal i norský obhájce titulu v SP Halvor Egner Granerud. Vítěz druhého závodu sezony v Nižním Tagilu skočil 111,5 metru a skončil těsně před Kožíškem na 53. místě.

Z první pozice postoupil Japonec Rjoju Kobajaši, který předvedl nejdelší let dne 147 metrů. Lídr průběžného pořadí SP Karl Geiger z Německa obsadil šesté místo.