reklama
 
 

Březina je po krátkém programu na Kanadské brusli devátý, vede Kanaďan Chan

29. 10. 2016 9:54
Krasobruslař Michal Březina je pro krátkém programu na Kanadské brusli devátý a se ziskem 70,36 bodu zaostává o více než dvacet bodů na vedoucího Kanaďana Patricka Chana.

Mississauga - Český krasobruslař Michal Březina je devátý po krátkém programu na Kanadské brusli. V čele pořadí druhého dílu seriálu Grand Prix je i přes pád při trojitém axelu domácí favorit, trojnásobný mistr světa Patrick Chan.

Chan dostal i díky preciznímu čtvernému toeloopu 90,56 bodu a vede s devítibodovým náskokem před Japoncem Takahitem Murou. Těsně třetí je další kanadský bruslař Kevin Reynolds, až po něm následuje olympijský vítěz Juzuru Hanju z Japonska. Březina má při premiérovém startu v sezoně na kontě 70,36 bodu, čímž zaostal o více než 17 bodů za osobním maximem.

Dvanáctičlenná soutěž vyvrcholí dnes volnými jízdami. Po krátkém programu si vypracovaly nejlepší výchozí pozici také mistryně světa Jevgenia Medveděvová, domácí taneční pár Tessa Virtueová, Scott Moir a sportovní dvojice Meagan Duhamelová, Eric Radford rovněž z Kanady.

Kanadská brusle v Mississauze, závod seriálu Grand Prix v krasobruslení:

Muži - po krátkém programu: 1. Chan (Kan.) 90,56, 2. Mura (Jap.) 81,24, 3. Reynolds (Kan.) 80,57, ...9. Březina (ČR) 70,36.

autor: ČTK | 29. 10. 2016 9:54

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama