Skvělé! Zápasnice Hanzlíčková má z ME do 23 let stříbro

Sport Sport
Aktualizováno 27. 3. 2015 21:05
Talentovaná česká zápasnice se od devatenácti hodin utká o zlato s Běloruskou Mamašukovou.
Adéla Hanzlíčková, zápasnice
Adéla Hanzlíčková, zápasnice | Foto: Adéla Hanzlíčková

Wałbrzych – Vynikajícím výkonem a výsledkem se prezentovala na historicky prvním mistrovství Evropy do 23 let v zápase ve volném stylu Adéla Hanzlíčková.

Jednadvacetiletá česká reprezentantka vybojovala ve váze do 63 kilogramů stříbrnou medaili, když nestačila verdiktem "technická převaha soupeřky" a skóre 0:11 pouze ve finále na favorizovanou Bělorusku Marii Mamašukovou, seniorskou vicemistryni Evropy.

Turnaj v polském Wałbrzychu začal pro Adélu Hanzlíčkovou v pátek dopoledne čtvrtfinálovým zápasem, jelikož se díky losu v konkurenci dalších 10 nejlepších evropských zápasnic této věkové kategorie vyhnula kvalifikaci.

Porazila Polku i Ázerbajdžánku

V prvním utkání soutěže ji čekalo opakování loňského boje o třetí místo na mistrovství Evropy juniorek, kde také narazila na polskou reprezentantku Agnieszku Królovou. Tehdy česká zápasnice v napínavém souboji zvítězila 10:6 na body, a zajistila si tak bronz.

Tentokrát však mělo utkání jednoznačnější průběh, když ve třetí minutě Hanzlíčková dostala Polku na lopatky. Díky tomu se dostala do semifinále, kde na ni čekala reprezentantka Ázerbájdžánu.

Elmira Gambarova byla pro českou zápasnici další dobře známou soupeřkou, jelikož se s ní také střetla na loňském juniorském mistrovství Evropy. Oproti Polce s ní ale prohrála a Gambarova si pak dokráčela pro stříbrnou medaili.

Také tentokrát se nevyvíjelo utkání pro českou reprezentantku dobře, když prohrávala již o 6 technických bodů. Pak se jí ale stejně jako v předchozím zápase povedlo Gambarovou zaskočit podařenou akcí a svou šanci již nepustila.

Česká zápasnice se necítila dobře

Další lopatkové vítězství znamenalo otevřenou bránu do finále evropského šampionátu do 23 let a jeden z největších úspěchů nejen mladé české zápasnice, ale českého zápasu celkově za posledních 5 let.

Hanzlíčková přitom po semifinálovém utkání přiznala, že se před důležitým turnajem necítila v nejlepší formě: „Neměla jsem úplně nejlepší přípravu, tři týdny před začátkem mistrovství jsem byla kvůli těžké viróze na týden úplně ze hry. I proto jsem si před mistrovstvím nevěřila. Ale dala jsem do toho vše a povedlo se."

K duelu o titul poté dodala: "Ve finále mě čeká Běloruska, která je myslím dost jinde než já, má výbornou formu. Do toho zápasu se jdu rozhodně porvat, vím, že ji mohu třeba na něčem nachytat, ale nejsem pod tlakem.“ 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem demokrata Joea Bidena

Zdroj: ČTK
Další zprávy