Z Procházky v New Yorku je virál. Výrok o "zženštilých mužích" letí internetem

Sport Sport
9. 11. 2023 10:12
Do životního zápasu Jiřího Procházky v newyorské Madison Square Garden už zbývají jen dny, český bijec už se však v USA stihl proslavit ještě před nástupem do klece. Může za to jeho kontroverzní prohlášení na tiskové konferenci.
Jiří Procházka.
Jiří Procházka. | Foto: Asociated Press

Na dotaz, zda by uvítal, kdyby se prominentní liga smíšených bojových umění UFC v budoucnu představila v České republice, nabídl Jiří Procházka odpověď, ze které se na internetu okamžitě stalo virální video.

"Jasně, byla by to skvělá šance ukázat, že v České republice a obecně v Evropě je hodně fanoušků, kteří mají rádi MMA a boj," začal svou analýzu jednatřicetiletý bijec, který bude v ikonické newyorské hale ze soboty na neděli bojovat o návrat na trůn pro šampiona polotěžké váhy proti Brazilci Alexovi Pereirovi.

Procházka poté začal vysvětlovat, proč je boj muže proti muži právě tím, co v Evropě potřebujeme. Domnívá se totiž, že zde máme v současné době hodně zženštilých mužů. To měl s největší pravděpodobností na mysli, když použil slovo "pussymans".

Výraz začaly na sociálních sítích sdílet prakticky všechny účty zabývající se bojovými sporty a vznikla kolem něj vášnivá debata, zda jej český sportovec myslel urážlivě, či nikoli.

"Jak jinak to říct? Musím to tak říct, protože je to pravda. Musíme sledovat zápasy a čistou sílu boje muže proti muži. Díky tomu můžeme dojít naplnění. Samozřejmě to není jen kvůli tomu, ale je to jeden z důvodů. Obecně se však dá říct, že máme v České republice i v Evropě hodně rádi zápasy," dokončil Procházka svůj myšlenkový proud.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy