WADA povolila Rusku, aby se podílelo na dopingových kontrolách

ČTK ČTK
27. 6. 2017 17:06
Národní agentura RUSADA nyní může sama plánovat antidopingové zkoušky, vybírat sportovce a odebírat jim vzorky. Povolila jí to Světová antidopingová agentura WADA.
Sídlo WADA
Sídlo WADA | Foto: Reuters

Moskva - Světová antidopingová agentura (WADA) povolila Rusku, aby se znovu začalo podílet na dopingových kontrolách. Národní agentura RUSADA měla po zveřejnění předloňské zprávy o státem řízeném dopingu zastavenou činnost, o testování ruských sportovců se starala britská agentura UKAD.

RUSADA nyní může sama plánovat antidopingové zkoušky, vybírat sportovce a odebírat jim vzorky. Dohled britských odborníků nad její činností však bude pokračovat. Jediná ruská antidopingová laboratoř zůstává suspendovaná, testy proto bude nutné dál provádět v zahraničí.

WADA vrátila Rusku část pravomocí po personálních změnách v čele ruské agentury. V květnu skončila ve funkci předsedkyně RUSADA dvojnásobná olympijská vítězka ve skoku o tyči Jelena Isinbajevová, neboť WADA požadovala, aby v čele organizace stála nezávislá osobnost.

Rusko se rovněž zaručilo, že komisařům umožní přístup i na vojenské základny. Za jejich branami trénující sportovci se dosud mohli dopingovým kontrolám vyhýbat.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Polský výrobce léčiv Polpharma chce převzít českou Zentivu, píše Reuters

Největší polský výrobce léčiv Polpharma pracuje na nabídce na převzetí českého rivala Zentiva za čtyři miliardy dolarů. Uvedly to zdroje agentury Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy