Velmi drahá vlajka. Pořadatelé Asijských her dostali milionovou pokutu za prapor KLDR

ČTK ČTK
18. 11. 2023 11:45
Mezinárodní antidopingová agentura (WADA) udělila pokutu 500 000 dolarů (11,2 milionu korun) Asijské olympijské radě (OCA) za to, že během letošních Asijských her umožnila vztyčit vlajku KLDR. Severní Korea je přitom v trestu kvůli tomu, že nedodržuje globální antidopingová pravidla.
Vlajka KLD během Asijských her v Chang-čou
Vlajka KLD během Asijských her v Chang-čou | Foto: Reuters

WADA zakázala vyvěsit vlajku KLDR na všech sportovních akcích s výjimkou olympijských a paralympijských her v roce 2021 poté, co usoudila, že izolovaná komunistická země nezavedla efektivní testovací program.

Na 19. Asijských hrách, jež se v září a říjnu konaly v čínském Chang-čou, však vlajka Severní Koreje vlála při slavnostním zahájení, při soutěžích a medailových ceremoniálech i ve vesnici sportovců.

"OCA během Asijských her nepodnikla kroky, aby dodržela status KLDR, a její vlajka vlála během celé akce. Navzdory opakovaným připomínkám WADA před hrami a během nich tomu OCA odmítla vyhovět," uvedla v pátek agentura. Asijská rada má na případné podání odvolání tři týdny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy