VIDEO Tyson mu ukousl ucho. Teď legendární Holyfield končí

Sport Sport
18. 10. 2012 10:10
Evander Holyfield se rozhodl v den svých padesátin ukončit kariéru. Připomeňte si jeho nejslavnější souboje s Mikem Tysonem.
Podívejte se na nejdůležitější okamžiky dvou duelů mezi Evanderem Holyfieldem a Mikem Tysonem. | Video: Sport

Praha - V den svých padesátých narozenin hodlá ukončit kariéru jedna z boxerských legend, Američan Evander Holyfield.

"Bude mi padesát a v boxu jsem dokázal vše, co jsem chtěl," prohlásil slavný boxer pro USA Today dva dny před svými kulatými narozeninami, které oslaví tento pátek.

Holyfield čekal na Kličky

Zároveň ale dodal: "Jediní, kdo mě dokáží udržet v ringu jsou bratři Kličkové, chtěl bych se s nimi utkat. Jenže nemám dost času škrábat se žebříčky vzhůru. Ta nabídka by musela přijít teď. Pokud nedorazí do pátku, oznámím konec kariéry."

Reakce z tábora ukrajinských vládců těžké váhy? "Ani Vitalij, ani Vladimir s Holyfieldem boxovat nebudou. Oba by ho v jeho věku v ringu zničili a na to si jej příliš váží a respektují jej," vzkázal z Německa nejstaršímu šampiónovi těžké váhy (ovšem v méně prestižní organizaci WBF) manažer Kličků Bernd Bönte.

"Je to jeden z jejich idolů a to je pro oba důležitější než peníze," dodal světlovasý boxerský funkcionář. Holyfieldovi, který jako jediný v těžké váze dokázal dobýt čtyřikrát pás světového šampióna jedné ze čtyř top organizací, tak nezbývá než svolat na pátek slíbenou tiskovku, na které oznámí svůj definitivní konec.

Od souboje s Tysonem mu chybí kus ucha

Jeho úchvatná bilance mezi profesionály, kdy ještě před dominací v těžké váze stihl ovládnout i tu křížovou (do 90,8 kg), činí 44 vítězství, 10 porážek a dvě remízy.

A to včetně duelů Georgem Foremanem (nejstarší mistr světa top organizací), Larrym Holmesem, Bertem Cooperem, Michaelem Moorerem a také dva parádní dvojzápasy - s Lennoxem Lewisem (porážka a remíza) a Mikem Tysonem.

Legendární "Zvíře" v letech 1996 a 1997 dvakrát porazil, podruhé ale odešel z ringu bez části ušního boltce, který mu zuřící Tyson v jednom z klinčů ukousl (viz. video, čas 8:05).

Celou záležitost si ale oba muži před dvěma lety v televizi vyjasnili a Tyson se svému rivalovi veřejně omluvil. Otec jedenácti dětí tak může odejít do boxerského důchodu s uzavřeným účtem. Až na Kličky... 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

KLDR provedla další raketový test, letos už počtvrté

Severní Korea odpálila z letiště v hlavním městě Pchjongjangu směrem k Japonskému moři dvě střely, které by mohly být balistické, oznámila jihokorejská armáda. Také podle japonské pobřežní stráže mohlo jít o balistické rakety. KLDR provedla od začátku letošního roku již několik raketových testů, čímž si vysloužila kritiku mezinárodního společenství, uvedla agentura Reuters.

Dnešní zkouška zřejmě zahrnovala dvě balistické střely krátkého doletu, odpálené východně od letiště v Pchjongjangu, uvedl v prohlášení jihokorejský Společný sbor náčelníků štábů.

Japonský ministr obrany Nobuo Kiši sdělil, že střely urazily vzdálenost asi 300 kilometrů a dopadly do moře poblíž severokorejského východního pobřeží. Kiši připomněl, že vývoj balistických střel KLDR zakazují rezoluce Rady bezpečnosti OSN a že severokorejské zkoušky představují vážný problém pro celé mezinárodní společenství i samotné Japonsko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy