Trenér bijce Végha? Kontroverzní podnikatel, kterého vyslýchali v Kuciakově kauze

Jiří Škuba Jiří Škuba
12. 11. 2019 14:35
Jeden kouč s vazbami na slovenského kmotra Mariána Kočnera, druhý trenér odsouzený vyděrač, který na přechodu přejel mladou ženu. Tým okolo bijce Attily Végha netvoří zrovna frekventanti nedělní školy.
Video: O2 TV Sport

"Brutálně děkuju svému týmu. Edko, Norko (Bödör - pozn. red.), Matúško, Ilja - lidé, bez kterých bych nedokázal takhle makat," prohlásil rozjařený Slovák poté, co v prvním kole souboje galavečera MMA v pražské O2 Aréně poslal k zemi Karlose Vémolu.

Při vyhlašování vítěze byl Norbert Bödör přímo v zápasnické kleci. O koho jde? Jeho jméno je na Slovensku známé hned z několika kauz, tou mediálně nejsledovanější je vražda novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové.

Norbert Bödör je bývalým zápasníkem a synem nitranského oligarchy Miroslava Bödöra, s příbuzenským vztahem k bývalému policejnímu prezidentovi Tiboru Gašparovi. Zároveň je Bödör senior majitelem společnosti SBS Bonul, která získala především za vlády Roberta Fica řadu strategických zakázek.

Bödöra mladšího měli policisté v prosinci loňského roku zadržet kvůli výslechu v souvislosti se zmíněnou dvojnásobnou vraždou, nicméně o chystané akci podnikatel věděl už dopředu a na policii dorazil sám. Podezření se týkalo toho, že on sám se měl podílet na sledování několika slovenských novinářů.

Navíc měl prokazatelně úzké vazby na Mariána Kočnera, který je obviněn z přípravy likvidace Kuciaka a Kušnírové. S předpokládaným šéfem slovenského podsvětí se také několikrát sešel v hotelu Zlatý klúčik.

"V Nitře jsme se scházeli příležitostně. Když jel skrz město, zavolal mi. Bavili jsme se o různých společenských, politických a soukromých tématech," přiznal Bödör pro deník SME.

Druhý z Véghových trenérů Matúš Mečár byl v minulosti odsouzený za vydírání a pohyboval se v okolí bývalého šéfa nitranského podsvětí Luboše Feruse.

Mečár před rokem ve vysoké rychlosti srazil na přechodu pro chodce sedmadvacetiletou ženu, která nehodu nepřežila. Šestatřicetiletému zápasníkovi a trenérovi MMA nyní hrozí trest odnětí svobody na dva až pět let, nicméně Mečár je momentálně na svobodě.

Obžalobu totiž nitranský soud smetl ze stolu kvůli procesním chybám. Státní zástupce podal proti rozhodnutí stížnost, o níž nyní bude rozhodovat krajský soud.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kremlík na ministerstvu dopravy zůstane, bude náměstkem svého nástupce Havlíčka

Vladimír Kremlík (za ANO) bude po svém odvolání z vlády působil na ministerstvu dopravy jako náměstek. Deníku Mladá fronta DNES (MfD) to během cesty v Izraeli řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Kremlík dnes skončil v čele ministerstva kvůli kritizované zakázce na informační systém k elektronickým dálničním známkám. V pátek ho nahradí vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), který má podle Babiše až do konce funkčního období jeho vlády současně řídit i ministerstvo průmyslu a obchodu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Bouře Gloria si ve Španělsku vyžádala již 13 obětí

Už třináct obětí si vyžádala bouře Gloria, která od víkendu sužuje Španělsko. Čtyři další lidé se pohřešují, informoval dnes server listu El País. Bouřka způsobila také značné materiální škody. Kvůli pomoci postiženým regionům se v pátek mimořádně sejde španělská vláda. Hladiny řek vytrvalý déšť zvýšil také na jihozápadě Francie.

Nejvíce obětí si bouře je ve Valencii, kde zahynulo pět lidí. Čtyři mrtvé hlásí Katalánsko, dva Andalusie a po jednom regiony Kastilie-León a Asturie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy