Trenér bijce Végha? Kontroverzní podnikatel, kterého vyslýchali v Kuciakově kauze

Jiří Škuba Jiří Škuba
12. 11. 2019 14:35
Jeden kouč s vazbami na slovenského kmotra Mariána Kočnera, druhý trenér odsouzený vyděrač, který na přechodu přejel mladou ženu. Tým okolo bijce Attily Végha netvoří zrovna frekventanti nedělní školy.
Video: O2 TV Sport

"Brutálně děkuju svému týmu. Edko, Norko (Bödör - pozn. red.), Matúško, Ilja - lidé, bez kterých bych nedokázal takhle makat," prohlásil rozjařený Slovák poté, co v prvním kole souboje galavečera MMA v pražské O2 Aréně poslal k zemi Karlose Vémolu.

Při vyhlašování vítěze byl Norbert Bödör přímo v zápasnické kleci. O koho jde? Jeho jméno je na Slovensku známé hned z několika kauz, tou mediálně nejsledovanější je vražda novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové.

Norbert Bödör je bývalým zápasníkem a synem nitranského oligarchy Miroslava Bödöra, s příbuzenským vztahem k bývalému policejnímu prezidentovi Tiboru Gašparovi. Zároveň je Bödör senior majitelem společnosti SBS Bonul, která získala především za vlády Roberta Fica řadu strategických zakázek.

Bödöra mladšího měli policisté v prosinci loňského roku zadržet kvůli výslechu v souvislosti se zmíněnou dvojnásobnou vraždou, nicméně o chystané akci podnikatel věděl už dopředu a na policii dorazil sám. Podezření se týkalo toho, že on sám se měl podílet na sledování několika slovenských novinářů.

Navíc měl prokazatelně úzké vazby na Mariána Kočnera, který je obviněn z přípravy likvidace Kuciaka a Kušnírové. S předpokládaným šéfem slovenského podsvětí se také několikrát sešel v hotelu Zlatý klúčik.

"V Nitře jsme se scházeli příležitostně. Když jel skrz město, zavolal mi. Bavili jsme se o různých společenských, politických a soukromých tématech," přiznal Bödör pro deník SME.

Druhý z Véghových trenérů Matúš Mečár byl v minulosti odsouzený za vydírání a pohyboval se v okolí bývalého šéfa nitranského podsvětí Luboše Feruse.

Mečár před rokem ve vysoké rychlosti srazil na přechodu pro chodce sedmadvacetiletou ženu, která nehodu nepřežila. Šestatřicetiletému zápasníkovi a trenérovi MMA nyní hrozí trest odnětí svobody na dva až pět let, nicméně Mečár je momentálně na svobodě.

Obžalobu totiž nitranský soud smetl ze stolu kvůli procesním chybám. Státní zástupce podal proti rozhodnutí stížnost, o níž nyní bude rozhodovat krajský soud.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy