Trenér bijce Végha? Kontroverzní podnikatel, kterého vyslýchali v Kuciakově kauze

Jiří Škuba Jiří Škuba
12. 11. 2019 14:35
Jeden kouč s vazbami na slovenského kmotra Mariána Kočnera, druhý trenér odsouzený vyděrač, který na přechodu přejel mladou ženu. Tým okolo bijce Attily Végha netvoří zrovna frekventanti nedělní školy.
Video: O2 TV Sport

"Brutálně děkuju svému týmu. Edko, Norko (Bödör - pozn. red.), Matúško, Ilja - lidé, bez kterých bych nedokázal takhle makat," prohlásil rozjařený Slovák poté, co v prvním kole souboje galavečera MMA v pražské O2 Aréně poslal k zemi Karlose Vémolu.

Při vyhlašování vítěze byl Norbert Bödör přímo v zápasnické kleci. O koho jde? Jeho jméno je na Slovensku známé hned z několika kauz, tou mediálně nejsledovanější je vražda novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové.

Norbert Bödör je bývalým zápasníkem a synem nitranského oligarchy Miroslava Bödöra, s příbuzenským vztahem k bývalému policejnímu prezidentovi Tiboru Gašparovi. Zároveň je Bödör senior majitelem společnosti SBS Bonul, která získala především za vlády Roberta Fica řadu strategických zakázek.

Bödöra mladšího měli policisté v prosinci loňského roku zadržet kvůli výslechu v souvislosti se zmíněnou dvojnásobnou vraždou, nicméně o chystané akci podnikatel věděl už dopředu a na policii dorazil sám. Podezření se týkalo toho, že on sám se měl podílet na sledování několika slovenských novinářů.

Navíc měl prokazatelně úzké vazby na Mariána Kočnera, který je obviněn z přípravy likvidace Kuciaka a Kušnírové. S předpokládaným šéfem slovenského podsvětí se také několikrát sešel v hotelu Zlatý klúčik.

"V Nitře jsme se scházeli příležitostně. Když jel skrz město, zavolal mi. Bavili jsme se o různých společenských, politických a soukromých tématech," přiznal Bödör pro deník SME.

Druhý z Véghových trenérů Matúš Mečár byl v minulosti odsouzený za vydírání a pohyboval se v okolí bývalého šéfa nitranského podsvětí Luboše Feruse.

Mečár před rokem ve vysoké rychlosti srazil na přechodu pro chodce sedmadvacetiletou ženu, která nehodu nepřežila. Šestatřicetiletému zápasníkovi a trenérovi MMA nyní hrozí trest odnětí svobody na dva až pět let, nicméně Mečár je momentálně na svobodě.

Obžalobu totiž nitranský soud smetl ze stolu kvůli procesním chybám. Státní zástupce podal proti rozhodnutí stížnost, o níž nyní bude rozhodovat krajský soud.

 

Právě se děje

před 41 minutami

V sobotu bude foukat silný vítr. Lidé by se neměli vydávat na horské túry, varují meteorologové

Východní polovinu České republiky zasáhne v sobotu silný vítr, který v nárazech může dosahovat až rychlosti 70 kilometrů v hodině. Na hřebenech hor může foukat až o síle kolem 110 kilometrů v hodině. Na západě a severozápadě Čech se čeká sněžení. Připadnout by mělo kolem deseti centimetrů sněhu, v Krušných horách kolem 15 centimetrů. Informoval o tom v pátek Český hydrometeorologický ústav.

Současně upozornil, že o víkendu se mohou zvednout hladiny řek v okolí Veselí nad Moravou v Jihomoravském kraji a ve Zlínském kraji v okolí Luhačovic, Uherského Brodu, Valašských Klobouk, Vizovic a Zlína. Voda by se ale neměla vylévat z břehů.

Se silným větrem by měli počítat lidé od půlnoci na sobotu do nedělního odpoledne na severovýchodě Pardubického kraje a v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. V sobotu dopoledne bude foukat i na východě Jihomoravského kraje a ve Zlínském kraji.

Podle meteorologů může silný vítr poškodit stromy a způsobit menší škody na budovách. Na horách by lidé měli omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií, uvedli meteorologové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy