Unikla tajná nahrávka. Nedivím se, proč jede Peťo domů, vysmál se König komisařům z Tour de France

Sport Sport
8. 7. 2017 11:19
Vyřazení Petera Sagana z Tour de France zanechává v některých fanoušcích cyklistiky pachuť. Za svým týmovým kolegou nadále stojí i Leopold König.
Inkriminovaný okamžik z finiše čtvrté etapy Tour de France.
Inkriminovaný okamžik z finiše čtvrté etapy Tour de France. | Foto: Reuters

Praha - Český cyklista a týmový kolega Petera Sagana ze stáje Bora Leopold König se vysmál rozhodčím na Tour de France. Devětadvacetiletý závodník, který momentálně rehabilituje po zranění kolene, umístil na sociální sítě záběr z "tajné nahrávky".

Tour sice už dnes poprvé zamíří v rámci 8. etapy do Alp, ale na Slovensku i v Česku se stále probírá situace z finiše 4. etapy, ve které došlo ke kolizi mezi Saganem a Markem Cavendishem.

Výsledek dobře znáte. Cavendish skončil se zlomenou lopatkou a ze závodu musel odstoupit. Sagana zase rozhodčí vyloučili z celého závodu.

Na rozhodnutí zareagoval po svém i König, který se za svého kolegu postavil okamžitě po kontroverzním rozhodnutí traťové jury. "Tajná nahrávka, kterou viděli jen komisaři na Tour de France unikla! Po tomhle se nedivím, že Peťo jede domů…" napsal český cyklista pod fotku, kterou umístil na sociální sítě.

König ještě dodal i vzkaz od jury: "Sagane ty bastarde, máme tě."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

IKEM začne stavět nové pavilony, hotovo bude za dva a půl roku

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který je největším transplantačním centrem v Česku, ve středu slavnostně zahájil stavbu dvou nových pavilonů. Přístavba umožní rozšíření kardiovaskulárních a transplantačních programů, bude tam také nový urgentní příjem. Náklady na stavbu budou 1,05 miliardy korun, z toho 603,7 milionu korun přispěje stát prostřednictvím strategických vládních investic.

Podepsání smlouvy se zhotovitelem a poklepání základního kamene stavby se ve středu zúčastnili premiér Andrej Babiš (ANO), ministr Petr Arenberger (za ANO), ředitel IKEM Michal Stiborek a zástupci stavební firmy IMOS Brno. Nové pavilony by měly být hotové za 2,5 roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy