Ondřejské kříže, těžké kopce i krvavé pády lídrů. To byl úvod Tour v baskickém kotli

Ondřejské kříže, těžké kopce i krvavé pády lídrů. To byl úvod Tour v baskickém kotli
V roce 1992 začínala Tour de France v San Sebastiánu, letos hostilo "Grand Départ" jiné baskické město, Bilbao. Peloton projel i kolem ikonické stavby Guggenheimova muzea.
Nechyběla připomínka tragického úmrtí švýcarského jezdce Gina Mädera na nedávném závodě Kolem Švýcarska. V tomto případě v podobě nálepky na autě s chorvatskou poznávací značkou.
Baskové, považovaní za poslední původní praobyvatele Pyrenejského poloostrova, jsou hrdým národem s velkou vášní pro cyklistiku. Bylo jasné, že start Tour zde bude hodně živý. Baskických vlajek se zeleným ondřejským křížem bylo k vidění nespočet. Španělskou byste hledali jen těžko.
Hned v první etapě bohužel závod skončil pro dva jezdce, kteří měli z druhé vlny ohrožovat favority Jonase Vingegaarda a Tadeje Pogačara. Byť po pádu ještě usedl na kolo, v cíli úvodní etapy už Richard Carapaz (na snímku) odstoupil. Kolumbijský lídr stáje EF Education-Easy Post utrpěl frakturu čéšky.
Foto: Reuters
Ondřej Zoubek Reuters Ondřej Zoubek, Reuters
3. 7. 2023 9:34
Po 31 letech odstartovala Tour de France na území Španělska, respektive autonomního společenství Baskicka. V prvních dvou etapách nebyla nouze o dramatické momenty a cyklisté si dosyta užili také podpory frenetických fanoušků. Projděte si fotogalerii z rozjezdu sportovního svátku.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy