Squashista Koukal postoupil na turnaji v Záhřebu do čtvrtfinále

ČTK
20. 4. 2006 13:43
Squashista Jan Koukal vydřel postup do čtvrtfinále premiérového turnaje profesionální série PSA v Chorvatsku. Česká jednička a v Záhřebu nasazená trojka prohrávala s Jonathanem Harfordem z Anglie již 0:2 na sety, ale nakonec soupeře z kvalifikace porazila 3:2 skoro po hodině a půl dlouhém boji.

Koukal, letošní vítěz tří turnajů PSA kategorie satelit v Praze, se s Harfordem přetahoval o každý bod. První a druhou sadu prohrál shodně 9:11. Jedna z výměn druhého setu trvala dlouhých osm minut.

Třetí set vyhrál Koukal 11:9 a zbylé sady získal snadněji 11:4 a 11:7. Jeho soupeřem v duelu o postup do semifinále bude Rakušan Andreas Fuchs. Jedničkou turnaje dotovaného částkou 6000 dolarů je bývalý třetí hráč světa Simon Parke. Angličan málem o turnaj přišel, protože mu kvůli dopravní zácpě v Londýně uletělo letadlo.

Pořadatelé si ovšem jeho účast nechtěli nechat ujít, zaplatili mu novou letenku a třiatřicetiletý hráč v prvním kole hladce porazil Němce Friedricha Scheela 3:0.

Výsledek - 1. kolo: Koukal (3-ČR) - Harford (Angl.) 3:2 (-9, -9, 9, 4, 7).