Sportovní soud bude projednávat odvolání Ruska v listopadu

Sport Sport
2. 6. 2020 19:00
Začátkem listopadu začne Sportovní arbitrážní soud (CAS) v Lausanne řešit odvolání Ruska proti čtyřletému zákazu účasti na vrcholných sportovních akcích.
Rusko a doping; ilustrační foto
Rusko a doping; ilustrační foto | Foto: ČTK

Za zmanipulování dat z moskevské laboratoře potrestala zemi loni v prosinci Světová antidopingová agentura (WADA), ale Rusko trest nepřijalo a odvolalo se. Původně se mělo slyšení uskutečnit v dubnu či květnu, kvůli pandemii koronaviru ale bylo odloženo.

Dnes CAS informoval, že soudní tribunál si na tento případ vyhradil termín od 2. do 5. listopadu. Spor bude jen za účasti zástupců obou stran řešit komise tří arbitrů, vše se odehraje za zavřenými dveřmi. Na veřejném slyšení by se musely oba tábory shodnout, což se již dříve nestalo. Kdy se očekává rozsudek, CAS dnes nenaznačil.

WADA potrestala Rusko 9. prosince. Rozhodla, že příští čtyři roky nesmí země na olympijských a paralympijských hrách a světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ruští závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Na americké vojenské lodi vypukl požár, 18 námořníků v nemocnici

Na jedné z lodí amerického vojenského námořnictva zakotvených na základně v kalifornském San Diegu vypukl dnes prudký požár. Všichni členové posádky, kteří se nacházeli na palubě, byli evakuováni. Téměř dvě desítky námořníků se nacházejí v nemocnici, ale jejich životy nejsou v ohrožení. Informovala o tom média s odvoláním na sdělení námořnictva.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Osobní vlak u Černošic nedaleko Prahy se odpoledne dostal na stejnou kolej jako rychlík z Klatov. Nikdo není zraněný

Osobní vlak u Černošic nedaleko Prahy se odpoledne dostal na stejnou kolej jako rychlík z Klatov, který jel za ním. Strojvedoucí rychlíku ale stačil zareagovat a vlak zastavil. Událost se obešla bez zranění, nevznikla ani žádná hmotná škoda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy