Povýšení Jágra a slabost pro motoristy. Zeman už vyznamenal osmnáct sportovců

Jaromír Jágr bylo jako první český sportovec vyznamenán už podruhé.
Miloš Zeman na Pražském hradě v pondělí vyznamenal tři české sportovce, Jaromíra Jágra, Elišku Junkovou a Libora Podmola. Všichni od něj obdrželi medaili Za zásluhy, která je určena osobám, které se zasloužily o stát v oblasti hospodářské, vědy, techniky, kultury, umění, sportu, výchovy a školství, obrany, bezpečnosti státu a občanů.
Jágr se stal prvním českým sportovcem, jenž byl vyznamenán dvakrát. Už v roce 2010 mu tehdejší prezident Václav Klaus udělil medaili Za zásluhy druhého stupně, tentokrát jej Zeman "povýšil" na první stupeň.
Medaili Za zásluhy vedle Jágra letos získal také freestyle motokrosař Libor Podmol, mistr světa, medailista z X-Games, a také podporovatel Zemanovy kandidatury na prezidenta.
In memoriam obdržela vyznamenání slavná česká automobilová závodnice Eliška Junková-Khásová, která byla zejména ve dvacátých letech minulého století hvězdou motoristického sportu a průkopnicí mezi ženami v této oblasti.
Foto: Jakub Plíhal
Sport Sport
28. 10. 2019 21:30
Miloš Zeman v pondělí ocenil Jaromíra Jágra, Elišku Junkovou a Libora Podmola medailemi Za zásluhy. Podívejte se, kteří další sportovci už od něj za sedm let ve funkci vyznamenání dostali.
 

Právě se děje

před 54 minutami

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Armáda hlásí nárůst počtu vojáků, loni jich přibylo téměř osm set

Na ministerstvu obrany sloužilo a pracovalo na začátku roku o 874 zaměstnanců více než před rokem. Celkem měl resort 33 958 zaměstnanců. Nejvíce přibylo profesionálních vojáků, zvýšil se i počet občanských zaměstnanců. Přibylo také příslušníků aktivní zálohy. Letošní náborový cíl profesionálních vojáků je podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové stanoven na 2000 mužů a žen. Každoročně zároveň několik set vojáků odchází.

Na ministerstvu obrany k letošnímu 1. lednu pracovalo 25 899 vojáků z povolání, 6896 občanských zaměstnanců a 1163 státních zaměstnanců. Počet vojáků z povolání se tak za poslední rok zvýšil o 794 a počet občanských zaměstnanců o 100. Naopak státních zaměstnanců o 20 ubylo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy