Sokol žije sletem

2. 2. 2006 17:15
Od počátku letošního roku zintenzívnili sokolové přípravy na XIV. všesokolský slet 2006, který vyvrcholí hlavními sletovými dny od 1. do 6. července. Všesokolské slety byly vždy vyvrcholením sokolské činnosti v celé její šíři. Nikdy to nebyla jen tělocvičná vystoupení, protože nedílnou součástí sletů jsou doprovodné kulturní, sportovní a společenské akce.

To potvrzuje i připravovaný XIV. všesokolský slet, jehož součástí jsou již probíhající akce Expedice Kameny (výstup na vrcholy hor Radhošť, Kriváň, Triglav, Lysá hora, Říp, Černig) či čtrnáct sletových turistických setkání spojených s výlety, jejichž cílem je Říp, Kokořín, Kutná Hora, Brandýs nad Orlicí, Beroun, Turnov, Plzeň, Hradec Králové, Jičín, Brno, Český Šternberk, Vrchlabí, Přibyslav, Praha.

Mezi prvními akcemi byla i Sletová štafeta, která roznesla vloni v září poselství o zahájení sletového roku z Prahy do všech koutů republiky; na mnoha místech, kam dorazila, ji doprovázel i kulturní a sportovní program připravený místními tělocvičnými jednotami.

I když vrcholem XIV. všesokolského sletu bude tradiční předvedení hromadných skladeb na Strahově, prezentovat se budou i jednotlivé výkonnostní sporty v Sokole jich je zastoupeno přes šest desítek a samozřejmě také moderní disciplíny sportu pro všechny, například pódiové skladby, aerobik a řada dalších. Neoddělitelnou součástí sletu budou vystoupení folklorních, pěveckých, amatérských divadelních a loutkových souborů.

Sokolská spolková činnost je nejen o sportovním a kulturním vyžití, ale také o osobním setkávání všech členů. Jednou z příležitostí k tomu budou i župní a oblastní slety, které se uskuteční v květnu a červnu 2006.

Z program hlavních dnů XIV. všesokolského sletu 2006

1. července 2006 (sobota)
19:00 Sokol Gala Sazka Arena slavnostní zahájení sletu

2. července 2006 (neděle)
9:00 sletový průvod
13:0021:00 secvičné hromadných skladeb
Kulturní program a pódia během dne

3. července 2006 (pondělí)
8:0022:00 secvičné hromadných skladeb
Kulturní program a pódia během dne

4. července 2006 (úterý)
14:0020:00 secvičné hromadných skladeb
21:0023:00 I. program Strahov generálka
Kulturní program a pódia během dne

5. července 2006 (středa)
8:0012:00 II. program Strahov projížděčka
16:0019:00 II. program Strahov generálka
21:0023:00 Slavnostní zahájení Strahov I. program (večerní)

6. července 2006 (čtvrtek)
8:0012:00 Tyršův dům zakončení turistických srazů a akce Kameny
Kulturní program během dne
14:0017:00 II. program Strahov (odpolední) a slavnostní zakončení sletu

7. července 2006 (pátek)
Odjezd účastníků sletu z Prahy

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

STAN půjde do voleb v Praze samostatně, s ANO vládnout nechce

STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Předseda pražské organizace a náměstek primátora Petr Hlubuček řekl, že o tom dnes rozhodl krajský výbor hnutí. Dodal, že STAN očekává dvouciferný volební výsledek a v případě účasti na vládě v metropoli nechce spolupracovat s hnutím ANO. V posledních volbách v roce 2018 bylo hnutí STAN s TOP 09 a KDU-ČSL součástí koalice Spojené síly pro Prahu. Pro příští volby se už na spolupráci dohodly ODS, TOP 09 a KDU-ČSL.

Na pražském magistrátu nyní vládnou Piráti, Praha Sobě a Spojené síly (STAN, TOP 09 a KDU-ČSL). V opozici jsou ANO a ODS. "Máme za sebou spoustu odmakané práce a úspěšných projektů. TOP 09 se nakonec rozhodla jít do koalice s opoziční ODS, což samozřejmě respektujeme, my jsme vždycky byli připraveni jít i samostatně," řekl Hlubuček. Dodal, že na kandidátce se mohou objevit také odborníci a veřejně známé osobnosti.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Vinařstvím roku 2021 je Reisten z Pavlova, zvítězilo i mezi středními výrobci

Vítězem 12. ročníku soutěže Vinařství roku se stalo vinařství Reisten z Pavlova na Břeclavsku, které zároveň zvítězilo v kategorii středně velkých vinařství s produkcí od 50 000 do 250 000 litrů za rok. V kategorii malých vinařství s produkcí do 50 000 litrů ročně zvítězilo pražské vinařství Salabka, mezi velkými producenty stejně jako loni znojemský Lahofer. Výsledky soutěže dnes vyhlásili v brněnské hvězdárně zástupci Svazu vinařů na galavečeru, který byl zároveň přenášen on-line.

Kromě ocenění v hlavních kategoriích uděloval Svaz vinařů i cenu Enolog roku určenou pro znalce vín do 40 let, kterou letos získal Jakub Smrčka z Thaya vinařství.

Soutěž vyhlašuje a titul uděluje Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za podpory Vinařského fondu ČR, Jihomoravského kraje a města Brna.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Camara zařídil dvěma góly Pardubicím výhru v Plzni

Hokejisté Pardubic zvítězili v předehrávce 46. kola extraligy na ledě čtvrté Plzně 4:3 v prodloužení a natáhli svoji sérii výher na sedm zápasů. Posunuli se tak na druhé místo o dva body před Hradec Králové. Indiáni si připsali šestou porážku z posledních osmi zápasů.

Předehrávka 46. kola hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 3:4 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 20. F. Přikryl (Bulíř, F. Suchý), 25. Bulíř (F. Suchý), 57. L. Kaňák (M. Lang) - 41. Camara (Robertson, R. Kousal), 46. Robertson (Cienciala, Poulíček), 51. Cienciala (Košťálek, J. Mikuš), 63. Camara. Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda - Komárek, Šimánek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).

Aktualizováno před 5 hodinami

Nehoda dvou osobních aut uzavřela dočasně dálnici D6 u Kynšperka

Dálnici D6 u Kynšperka nad Ohří dnes k večeru uzavřela dočasně nehoda dvou osobních aut. Policie uvedla, že při nehodě byli dva lidé lehce zraněni. Dálnice byla kvůli vyšetřování nehody dočasně uzavřena ve směru z Karlových Varů na Cheb, informovala krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová. Dálnice se znovu podle policie otevřela okolo 19:30.

Podle policie je na silnici v těchto místech souvislá vrstva sněhu. Podmínky na silnicích se v Karlovarském kraji zhoršily už odpoledne, kdy při teplotách pod nulou začalo nejprve pršet a vpodvečer se déšť změnil na sněžení. Policie ale varuje řidiče, že namrzají komunikace po celém Karlovarském kraji.

Zdroj: ČTK
Další zprávy