Skibobisté Ježek a Housová vyhráli SP

ČTK
19. 3. 2006 19:53
 Westendorf  - Skibobisté Stanislav Ježek a Alena Housová se stali v rakouském Westendorfu celkovými vítězi seriálu Světového poháru. Nadvládu českých reprezentantů potvrdil i v kategorii juniorů Pavel Čiháček, který dokonce neprohrál ani v jednom z devíti závodů Evropského poháru a nasbíral absolutní počet 135 bodů.
Foto: Archiv Pavla Hlaváče

Z vítězství v závěrečném paralelním slalomu se v sobotu radovali vedle Čiháčka ještě David Krejčí a Rakušanka Lisa Zaffová. Krejčímu ale ani finálový triumf nad Ježkem nepomohl k celkovému prvenství. Už před rozhodující jízdou bylo jasné, že nejméně o bod prohraje, což se také stalo. O triumfu Housové bylo rozhodnuto už po pátečním obřím slalomu.

O úspěších českých skibobistů čtěte více ZDE

Výsledky - paralelní slalom:

Muži: 1. Krejčí, 2. S. Ježek (oba ČR), 3. Moser (Rak.), 4. Fedorko (ČR), 5. Walter (Švýc.), 6. Houser (ČR), ...9. Š. Hlaváč, 12. Housa (oba ČR).

Konečné pořadí SP: 1. S. Ježek 174 bodů, 2. Krejčí 173, 3. Moser 151, 4. Housa 101, 5. Š. Hlaváč 83, ...8. Houser 79, 10. Fedorko 56.

Ženy: 1. Zaffová (Rak.), 2. Poláková (ČR), 3. Mayrhoferová (Rak.), 4. Kawiková (Pol.), 5. Zironová (Něm.), 6. P. Mörtenhuemerová (Rak.).

Konečné pořadí SP: 1. Housová 99, 2. Mayrhoferová 90, 3. Poláková 78, ...7. Hofmanová (ČR) 30.

Junioři: 1. Čiháček (ČR), 2. Czapla (Pol.), 3. M. Gastl (Rak.), 4. J. Ježek (ČR).    

Konečné pořadí EP: 1. Čiháček 135, 2. Gastl a Czapla po 70, 4. J. Ježek 63.


 

 

Právě se děje

před 36 minutami

Češi zájezdy do Řecka nestornují, zajímají se o cenu testů na covid i odběrná místa

Čeští turisté, kteří mají koupené zájezdy do Řecka, je podle cestovních kanceláří a agentur nemají zájem kvůli povinnému testování na covid-19 stornovat. Zjišťují podrobnosti o odběrných místech nebo cenách testů. Většina cestovních kanceláří zatím oficiální vyjádření ke stávající situaci nezveřejnila. Podle Asociace cestovních kanceláří ČR i Asociace českých cestovních kanceláří a agentur nemají klienti v tomto případě nárok na bezplatné zrušení pobytu. Test na covid-19 si musejí hradit na vlastní náklady. Storno poplatky se řídí jednotlivými smlouvami o zájezdu.

Například CK Čedok ale zavedla v reakci na povinné testování akci - na nově zakoupené zájezdy s odjezdem od 17. srpna poskytuje slevu na testy na koronaviru 1500 korun na osobu. Řekla to mluvčí Čedoku Eva Němečková. Lidem, kteří mají zájezd do Řecka koupený Čedok, podle ní zaslal seznam odběrných míst. Čedok podle Němečkové každý týden do Řecka vypraví zhruba 2000 klientů.

Ani klienti cestovní agentury Invia podle její mluvčí Andrey Řezníčkové nepožadují kvůli zavedení povinného testování zrušení svých zájezdů. Zajímají se o testování, mimo jiné, zda musí negativní test doložit i u dětí, řekla.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Tým záchranářů, který pomáhal v Bejrútu, se vrátil do Česka

Záchranářský tým, který minulý týden odletěl do Libanonu jako součást mezinárodní pomoci po výbuchu v Bejrútu, se v úterý vrátil do Česka. Odpoledne dosedlo na vojenské letiště v pražských Kbelích první z letadel, které přepravovalo tým českých hasičů a jejich vybavení. Druhé doletí později. V libanonské metropoli pomáhali záchranáři s hledáním lidí v troskách po výbuchu.

Hasiči nyní půjdou do čtrnáctidenní karantény kvůli pandemii nemoci covid-19.

Exploze v bejrútském přístavu si minulé úterý vyžádala nejméně 160 obětí na životech a na 6000 zraněných. Čtyři desítky českých specialistů byly vyslány na vyprošťování zavalených lidí minulou středu. Ve skupině byli i kynologové se psy, statik či lékař. Do pátrání po lidech byli nasazeni se zpožděním ve čtvrtek, a to kvůli průtahům ze strany libanonské armády. V pátrání po lidech v troskách pomáhaly vedle Čechů i další zahraniční týmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy