Strhující bitva a smutek v Paříži. Springboks vyřadili Francii, rozhodl jediný bod

15. 10. 2023 23:15
Ragbisté Jihoafrické republiky zdolali po vyrovnaném boji ve čtvrtfinále mistrovství světa domácí Francii 29:28 a dál mohou pomýšlet na obhajobu titulu. Do semifinále postoupili i favorizovaní Angličané, kteří přehráli obětavě bojující Fidži 30:24. Těsnou výhru finalistů předchozího šampionátu zařídil až v závěru dvěma úspěšnými kopy kapitán Owen Farrell.
Radost jihoafrických ragbistů.
Radost jihoafrických ragbistů. | Foto: Reuters

Už v sobotu si účast v semifinále vybojovali ragbisté Argentiny a Nového Zélandu. Angličané se o postup do finále utkají v repríze posledního souboje o titul s úřadujícími šampiony z JAR.

Francouzi sváděli v Paříži před téměř 80.000 fanoušky v nabitém Stade de France s Jihoafričany od úvodních minut intenzivní bitvu. První poločas, v němž oba týmy položily po třech pětkách, vyhráli domácí díky trestnému kopu v závěru 22:19 a po přestávce z dalšího svůj náskok ještě zvýraznili. Springboks ale poté během dvou minut díky pětce, konverzi a trestné brance skóre otočili a ve strhující bitvě v koncovce těsný náskok uhájili.

Anglie vedla na vyprodaném Stade Velodrome v Marseille po prvním poločase 21:10 a svůj náskok po přestávce zvýšila až na 24:10. Fidži, které se dostalo na MS do čtvrtfinále teprve podruhé, ale dokázalo díky dvěma pětkám a úspěšným konverzím deset minut před koncem vyrovnat.

Farrell v závěru dvěma úspěšnými kopy překvapení nedopustil. Rekordman v počtu získaných bodů v anglickém národním týmu se postaral celkem o 20 bodů vítězů.