"Ragbisté mají srdce." Bývalý hráč přišel o ženu, teď mohl zvednout nad hlavu trofej

Sport Sport
21. 6. 2022 19:01
Bývalý hráč Tom Youngs poznal, jaká je síla ragbyového přátelství. Jen pár dní poté, co jeho žena prohrála boj se zákeřnou chorobou, mohl spolu s bývalými kolegy z týmu Leicesteru zvednout nad hlavu trofej pro ligového šampiona.
Dojatý bývalý ragbista Tom Youngs při oslavách týmu Leicester Tigers'
Dojatý bývalý ragbista Tom Youngs při oslavách týmu Leicester Tigers' | Foto: Reuters

Youngs patřil mezi hvězdy English Premiership, jak se nejvyšší soutěž v kolébce ragby jmenuje. Anglii reprezentoval ve 28 zápasech, kromě jiného si zahrál před sedmi lety na světovém šampionátu.

Poté, co před jarní částí sezony ukončil profesionální kariéru, se mu život obrátil vzhůru nohama. Milované manželce Tiffany už dříve diagnostikovali nevyléčitelnou formu rakoviny, známou jako Hodgkinův lymfom. Začátkem června jí definitivně podlehla. Spolu s bývalým sportovcem po ní zůstala také malá dcerka.

Zástupci týmu Leicester Tigers svého bývalého hráče nenechali upadnout do depresí. Naopak předvedli dojemné gesto, když 35letého rodáka z Norwiche přizvali do hlediště finále ligové soutěže.

Poté, co Tigers porazili odvěké rivaly Saracens 15:12, mohl Youngs spolu s kapitánem Ellisem Gengem zvednout nad hlavu trofej pro vítěze.

Bylo to už podruhé, prvně si oslavy užil v roce 2015 jako hráč, ale teď s ním emoce cloumaly mnohem víc. Krátce poté, co pohár zamířil k dalším hráčům Leicesteru, se Youngs rozplakal.

"Všech v klubu se příběh Tomovy rodiny hluboce dotkl. Bylo úžasné vidět, jak spolu s Ellisem zvedá nad hlavu trofej. Ukázalo se, jak velké srdce ragbisté mají," řekl po emotivním zápase trenér Tygrů Steve Borthwick.

Dojatý Youngs se na slova zmohl až po dlouhých minutách. "Jsem svým spoluhráčům, trenérům a fanouškům nesmírně vděčný za podporu," hlesl dojatě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy