Pozemní hokejistky získaly na MS v hale historický bronz

ČTK ČTK
8. 2. 2015 12:15
České pozemní hokejistky získaly poprvé medaili na halovém mistrovství světa.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: CPA - Eduard Erben

Lipsko - České pozemní hokejistky získaly poprvé medaili na halovém mistrovství světa. V zápase o bronz dnes v Lipsku porazily Rakousko na samostatné nájezdy 2:0. Pokusy proměnily Kateřina Laciná a Adéla Reinosová, čisté konto uhájila brankářka Barbora Čecháková.

O bronz z halového MS hrály Češky i při premiéře šampionátu, kterou v roce 2003 rovněž hostilo Lipsko. Medaili však tehdy nevybojovaly, po prohře s Francií skončily čtvrté.

Ve finále se stejně jako před čtyřmi lety střetnou Nizozemky a Němky. Čeští muži skončili na šampionátu v Lipsku na 9. místě.

Mistrovství světa v halovém pozemním hokeji v Lipsku:

Muži:

11:30 o 3. místo: Německo - Írán,

14:30 finále: Rakousko - Nizozemsko.

Ženy:

O 3. místo:

ČR - Rakousko 0:0, 2:0 po sam. nájezdech.

13:00 finále: Německo - Nizozemsko.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy