Plavky, šnorchl a bedny od piva jako mantinely. České bazény víří podvodní hokej

Plavky, šnorchl a bedny od piva jako mantinely. České bazény víří podvodní hokej
Podvodní hokej je výmysl britských potápěčů, kteří si na přelomu padesátých  a šedesátých let minulého století řekli, že by si chtěli "život" pod hladinou zpestřit i nějakým sportem.
"Většina členů klubu Serrasalmus z Českých Budějovic, kde podvodní hokej v Čechách začal a také já jsem zde začínala, jsou potápěči. V pražském klubu Narwhals je to tak půl na půl, každopádně všichni máme velmi pozitivní vztah k vodním sportům," prozradila Aktuálně.cz členka týmu Narwhals Kateřina Hnilicová.
Základ sportu opravdu vychází z hokeje. Cílem hráčů je dostrkat olověný puk pomocí hokejek do brány. Za tým hraje šest hráčů v poli a čtyři náhradníci naskakují ze "střídačky".
Dokonce i mantinely tu najdete. Hřiště 20-25 metrů na délku a 10-15 metrů na šířku často upravují například bedny od piva. Branky jsou široké tři metry.
Foto: Matěj Koudelka
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
19. 10. 2023 10:17
Z australských a britských vod se do těch českých šíří víc a víc nový sport. Jsou k němu potřeba plavky, čepice, šnorchl, zahnutá hůl a olověný puk. Řeč je o podvodním hokeji a podolský bazén bude o víkendu hostit dokonce mezinárodní turnaj v tomto netradičním sportu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy