Nikdo neví, co je s Vémolou. Velká prohra, ale 0:5 je mimo mísu, přiznává promotér

mih mih
21. 5. 2023 10:19
Podle bodů utrpěl Karlos Vémola od Patrika Kincla v sobotní MMA bitvě o šampiona střední váhy organizace Oktagon až příliš jednoznačnou porážku. Promotér Ondřej Novotný přiznal, že si v O2 areně někteří odborníci mysleli, že zápas dopadl přesně obráceně.

Pro Kincla to byla vítězná odplata po téměř pěti letech. Zatímco on měl po zápase tvář bez poskvrny, jeho protivník odcházel z klece se zničeným obličeje. Jeho pravé oko v podstatě nebylo vidět.

"Upřímně, nevíme, co s Karlosem je. Jestli jel do nemocnice, pořádně totiž nemohl mluvit, k tomu oči… Nevíme. V každým případě s ním není nic dobrého po mentální stránce. Ta zdravotní se spraví. Ale tahle velká prohra je prostě velká prohra," prozradil na Instagramu promotér Oktagonu Ondřej Novotný.

Vémola totiž chyběl i na tiskové konferenci, z klece zmizel, aniž by vítězovi podal ruku, nasedl do auta a spolu s týmem a rodinou opustil O2 arenu. 

"Někteří nechtěli, abych to říkal, ale byla tu spousta bojovníků i z jiných organizací, kteří si mysleli, že Karlos vyhrál," přiznal ve videu Novotný spolu s kolegou Pavolem Nerudou.

Sám byl překvapený, že na body dopadl zápas tak jednoznačně. "V mém světě je 5:0 mimo mísu. V prvním kole neměl ještě damage, to byla jen odřeninka levé strany obličeje, Karlos tam šel zemřít. Ale nejsme rozhodčí, kteří ví, jak to s tím složitým bodováním je," krčil rameny promotér.

Podle něj by se neměl Vémola hroutit, protože ho ještě další zápasy čekají. I když prohrál v O2 areně po tvrdé lekci od Attily Végha druhou velkou bitvu.

"Uvidíme, jak se odrazí. To bude strašně těžký a zajímavý pro něj hledat motivaci. Pořád je šampion polotěžké váhy, čeká ho obhajoba," líčil Novotný.

Další turnaj organizace Oktagon se stěhuje do sousedního Německa, konkrétně do Oberhausenu na západu země.. Na programu je 17. června.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Při zřícení tribuny na dětském fotbale v Rusku zemřela jedna žena, 26 lidí je zraněných

Jedna žena přišla o život a dalších 26 lidí, včetně 15 dětí, utrpělo zranění v Rostově na Donu na jihozápadě Ruska, kde se během dětského fotbalového utkání zhroutila tribuna, oznámil gubernátor Vasilij Golubev na sociální síti Telegram. Tři zranění - další žena a dvě děti - jsou ve vážném stavu.

Celkem bylo hospitalizováno 13 dětí a dva dospělí, uvedl šéf Rostovské oblasti s tím, že nemocnici navštívil a že všem zraněným byla poskytnuta péče. Konstrukce montované tribuny u veslařského kanálu se podle gubernátora zhroutila pod poryvem prudkého větru.

Úřady podle agentury RIA Novosti zahájily vyšetřování neštěstí podle paragrafu, který postihuje práci a služby neodpovídající požadavkům bezpečnosti a vedoucí k usmrcení člověka z nedbalosti.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Akademiky, které Zeman odmítal, jmenuje Pavel profesory v červnu

Prezident Petr Pavel jmenuje historika umění Jiřího Fajta a fyzika Ivana Ošťádala profesory pravděpodobně v červnu, oznámila mluvčí Hradu Markéta Řeháková. Pavlův předchůdce Miloš Zeman jim nejvyšší akademický titul odmítl přiznat, zdůvodnil to jejich prohřešky z minulosti.

"Předpokládáme, že budou (Fajt a Ošťádal) jmenováni společně s ostatními profesory v červnu," uvedla Řeháková. Pavel se stal prezidentem letos v březnu. Nedlouho poté řekl, že jmenuje Fajta a Ošťádala profesory, pokud dostane potvrzující stanovisko příslušných orgánů vysoké škol. Spolehne se podle svých slov na akademické prostředí, aby posoudilo, zda dotyčný splnil všechna kritéria pro přiznání profesorského titulu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Dva členové Zemanovy ochranky zpronevěřili tisíce nábojů, od soudu odešli s pokutou

Peněžité tresty Obvodní soud pro Prahu 1 uložil dvěma mužům, kteří jako členové Útvaru pro ochranu prezidenta ČR podle obžaloby zpronevěřili tisíce nábojů. Podle nepravomocného rozsudku tím státu způsobili škodu přes 142 tisíc korun. Oba muži vinu odmítají, proti verdiktu se na místě odvolali. Případem se tak bude zabývat ještě pražský městský soud.

Obžaloba tvrdí, že Martin Tiefenbach a Patrik Přibyl, kteří u útvaru působili jako instruktoři, si z policejního skladu mezi lety 2018 a 2020 po vzájemné dohodě brali různé náboje. Celkem si jich podle státního zástupce pro soukromé účely přisvojili přes 20 tisíc. Střelivo pak podle nepravomocného verdiktu vykázali jako použité při střelecké přípravě.

Soudkyně Šárka Šantorová dnes uložila Tiefenbachovi peněžitý trest 150 tisíc korun, Přibylovi 100 tisíc korun. Druhému muži, který je na rozdíl od Tiefenbacha i nadále zaměstnán u policie, také na tři roky zakázala činnost v ozbrojených bezpečnostních sborech. Oba muže soudkyně potrestala za zpronevěru, Tiefenbacha navíc za nedovolené ozbrojování.

Ministerstvu vnitra musí podle verdiktu muži nahradit 105 tisíc korun, jde o částku se kterou se úřad do řízení jako poškozený přihlásil.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Evropská unie zdvojnásobí svou hasičskou flotilu, připravuje se na dopady klimatické změny

Evropská unie oznámila, že na letošní léto zdvojnásobí svou leteckou hasičskou flotilu. Učiní tak kvůli výzvám, jako je narůst počtu a intenzity lesních požárů v důsledku změny klimatu. Informovala o tom agentura Reuters.

"V několika posledních letech jsme byly svědky dosud největších výzev," uvedl komisař pro krizové řízení Janez Lenarčič. Během uplynulých deseti let byl podle něj zaznamenán v průměru 350procentní nárůst žádostí o pomoc skrze unijní mechanismus RescEU.

"Katastrofy jsou stále častější a intenzivnější," řekl Lenarčič s odkazem na riziko lesních požárů v oblastech, kde dříve nebyly běžné, a povodně v Belgii, Německu a Itálii.

Pro nadcházející sezonu lesních požárů bude rezerva RescEU zahrnovat 24 hasičských letadel a čtyři helikoptéry z deseti členských států. K tomu 11 unijních zemí vyšle téměř 450 hasičů, kteří budou mít základnu ve Francii, Řecku a Portugalsku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy