Nekonečné softballové finále ovládlo Spectrum, ve 12. inningu rozhodl Vácha

Pavel Hrdina
22. 9. 2016 9:36
O víkendu se hrálo napínavé softablové finále tuzemského poháru. Utkali se v něm Hroši a Spectrum a zápas se protáhl na dlouhé čtyři hodiny. Z titulu se nakonec radují Pražané, ale Hroši před očekávaným finále extraligy nechali v poháru sedět své největší hvězdy.
Pohárové finále se protáhlo až do neuvěřitelného 12. inningu. Zápas se dohrával skoro o půlnoci
Pohárové finále se protáhlo až do neuvěřitelného 12. inningu. Zápas se dohrával skoro o půlnoci | Foto: Libor Matějka

Praha - Softbalový zápas většinou netrvá déle než dvě hodiny. Mužské finále českého poháru o víkendu se ale protáhlo až skoro do půlnoci. Čtyřhodinovou bitvu v zimě a dešti nakonec ubojovali obhájci loňského zlata Spectrum Praha.

Hroši nechali posily sedět

Ve finále Final Four českého poháru se utkaly dva nejsilnější české celky – obhájci loňského double Spectrum Praha a ambiciózní havlíčkobrodští Hroši.

Ti letos před klíčovou částí sezony mohutně posílili o hráče z Nového Zélandu a Austrálie, o víkendu proti Spectru ovšem největší hvězdy nechali z taktických důvodů odpočívat. Očekává se totiž, že na sebe oba soupeři letos ještě narazí ve finále Extraligy, a byla by škoda ukázat všechny trumfy už teď.

Zápas se protáhl až do 12. inningu

Za Hrochy tak na prkně nastoupila nadhazovačská osa bratří Holobrádků – mladší Michal na prkno a starší Jakub jako catcher. A sázka na mládí vycházela, pálkaři Spectra, kteří tvoří jádro české reprezentace, se ne a ne prosadit. Naopak softbalisté z Vysočiny zabrali ve čtvrté směně a vypracovali si náskok 6:3, který drželi až do dohrávky sedmé směny. V tu chvíli by stačilo jen inkasovat maximálně dva body, a Havlíčkobrodští mohli slavit.

Pak ovšem přišel single homerun Davida Mertla a následný drtivý tlak jeho spoluhráčů, který vedl k vyrovnání a následnému tie-breaku. A prodloužení přineslo další drama zdánlivě bez konce. Hroši několikrát odskočili, Pražané ale pokaždé dokázali v dohrávce vyrovnat. Softballový zápas, který jen málokdy trvá déle než 7 směn, se tak protáhl až do neuvěřitelného 12. inningu.

O vítězi rozhodl Vácha

V něm při obsazených metách úspěšně odpálil Petr Vácha a dovedl tak Spectrum k obhajobě loňského vítězství.

"Člověka to prostě strhne, a pak už prostě nechce prohrát. Je to super," zhodnotil krátce bezmála čtyřhodinovou bitvu. Ani soupeři nebyli zklamaní. "Takhle dlouhý zápas nebereme jako porážku, ale jako něco, co nikdo z nás předtím nehrál, bylo to opravdu úžasné," uvedl Tomáš Siwek.

Softballová sezona ale ještě nekončí. Spectrum i Hrochy čeká extraligové semifinále, do kterého vstupují v roli favoritů. Pokud ji zvládnou, rozdají si to spolu o titul v české extralize, nejlepší softbalové soutěži v Evropě.

Spectrum se raduje ze zisku poháru
Spectrum se raduje ze zisku poháru | Foto: Libor Matějka
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy