Turnaj elitní kategorie, který je v šermu obdobou tenisového grandslamu, opanoval Beran jako první Čech.
Jeho maximem bylo třetí místo v roce 2010 v italském Legnanu.
Naposledy měl k triumfu v GP podobně blízko fleretista Alexander Choupenitch v roce 2015, který v Šanghaji ve finále prohrál.
Beran se v konkurenci 211 šermířů probil k životnímu triumfu z pozice 114. kordisty světového žebříčku.
Jedinou porážku na startu olympijského cyklu utrpěl v sedmičlenné kvalifikační skupině od amerického soupeře z konce druhé stovky pořadí FIE Nicholase Lawsona.
Ostatních pět zápasů ale vyhrál a přemožitele nenašel ani ve vyřazovacím pavouku, kde si poradil i se čtyřmi protivníky z první padesátky žebříčku Franciscem Limardem z Venezuely (40.), Matem Tamásem Kochem z Maďarska (14.), Yulenem Pereirou a ze Španělska (41.) a Di Verolim (27.), který vloni s Italy získal týmové stříbro na mistrovství světa v Káhiře.
V Jižní Americe Beran navázal po 16 letech na svůj dosud jediný triumf ve Světovém poháru, na který dosáhl v Buenos Aires.
V argentinské metropoli byl ještě druhý o šest let později. Z celkem čtyř bronzových medailí získal jednu také v Kolumbii, v roce 2006 se mu to povedlo v Bogotě.
Beranova oddílová kolegyně z SC Praha Veronika Bieleszová obsadila v Kolumbii 28. místo.
Jednadvacetiletá šermířka v Cali také prošla do hlavní soutěže s jedinou kvalifikační porážkou a ve vyřazovací části zdolala úřadující olympijskou vítězku z týmové soutěže a bronzovou medailistku z Tokia Katrinu Lehisovou z Estonska. Poté nestačila na světovou dvojku Man Wai Vivian Kong z Hongkongu.
V hlavním pavouku pro 64 šermířů startovali také Martin Rubeš (55.) a Jakub Jurka (60.), oba ale vypadli hned v prvním kole.