FOTO Číňané pojali zahájení olympiády mládeže lépe než Soči

Velkolepě pojali zahajovací ceremoniál II. letních olympijských her mládeže pořadatelé v čínském Nankingu.
Prezident Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach přidal vedle tradičního skládání olympijského slibu, vztyčování vlajek a zapálení ohně nový prvek - olympijskou selfie.
"Mladí sportovci, tohle jsou vaše hry, užijte si tyto chvíle. Vytáhněte všichni smartphony a pojďme si udělat rekordní selfie,“ uvedl německý předseda uprostřed svého úvodního proslovu.
Svou velkolepostí připomínal zahájení seniorské olympiády v Pekingu.
"Bylo to boží. Měla jsem husí kůži a říkala jsem si, jestli to je takové i na dospělé olympiádě. Třeba už to nikdy nezažiju. Je to jeden z nejlepších okamžiků, které jsem díky sportu mohla prožít,“ řekla po ceremoniálu atletka Veronika Paličková, jedna z 37 sportovců v české výpravě.
Foto: ČOV/flickr.com
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
17. 8. 2014 14:30
dsdVelkolepě pojali zahajovací ceremoniál II. letních olympijských her mládeže pořadatelé v čínském Nankingu.

Nanking - Velkolepě pojali zahajovací ceremoniál II. letních olympijských her mládeže pořadatelé v čínském Nankingu. Program byl velmi podobný letním hrám v Pekingu a výpravou předčil i seniorské olympiády v Soči, Londýně a Vancouveru.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy