Favority na titul v halovém trialu zaskočil Svoboda

22. 4. 2006 13:22
Polák Tadeusz Blazusiak podle očekávání vyhrál první část dvanáctého ročníku mezinárodního mistrovství České republiky v halovém motocyklovém trialu. Za příslušníkem světové špičky v areálu děčínského zimního stadionu překvapivě skončil Jiří Svoboda, který porazil úřadujícího českého mistra v klasickém terénu Martina Křoustka. Obhájce halového titulu Pavel Balaš se nedostal do tříčlenného finále.

Blazusiak se ve finále nenechal vyvést z míry ani prasklým řetězem po doskoku z druhé bodované sekce. "Super trénink. Ani jsem se moc nezpotil. Podle mě mohlo být vše mnohem náročnější," uvedl mistr Evropy z roku 2004, kvůli kterému pořadatelé zvýšili před začátkem soutěže obtížnost jednoho z bodovaných úseků. Po svém exhibičním výkonu Blazusiak vyrazil do Francie na další část mistrovství světa.

Svoboda překvapil domácí soupeře jistotou a vyrovnaností. "Byl jsem úplně v pohodě a to byl základ úspěchu. Vůbec jsem nečekal, že bych mohl takhle uspět. Je to překvapení také pro mě," řekl Svoboda, který ještě před dvěma týdny nebyl rozhodnutý, zda se vůbec šampionátu zúčastní.

Křoustka třetí místo zklamalo. "Dělal jsem chyby už v kvalifikaci, do finále jsem postoupil se štěstím," komentoval svůj výkon.

Balaše připravil o finále pád na čtvrté z šesti bodovaných sekcí. "Bohužel jsem neposlechl rady svého doprovodu, jel jsem jinou stopu a špatně zařadil," uvedl Balaš. "Boj o titul ovšem nevzdávám. Rozhodne až druhá mistrovská soutěž," prohlásil před dnešním pokračováním šampionátu.

První soutěž: 1. Blazusiak (Pol./Scorpa) 2 trestné body, 2. Svoboda (ČR/Beta) 14, 3. Křoustek (ČR/Beta) 16.