Deblkanoisté Matějka, Větrovský jsou juniorskými mistry!

26. 4. 2014 8:59
Počínali si stejně suverénně jako jejich starší kolegové Jonáš Kašpar a Marek Šindler, kteří v pátek kralovali lodím C2 v kategorii do 23 let.
Ilustrační.
Ilustrační. | Foto: CPA - Eduard Erben

Penrith - Deblkanoisté Michael Matějka, Jan Větrovský vybojovali v australském Penrithu titul juniorských mistrů světa. Počínali si stejně suverénně jako jejich starší kolegové Jonáš Kašpar a Marek Šindler, kteří v pátek kralovali lodím C2 v kategorii do 23 let.

Česká sbírka se dnes díky Matějkovi s Větrovským rozrostla na pět medailí a další mohou slalomáři přidat v závodě hlídek.

Zlatá obhajoba se nepovedla kajakářce Amálii Hilgertové. Neteř dvojnásobné olympijské vítězky Štěpánky doplatila na čtyři doteky branek a skončila sedmá těsně za Sabinou Foltysovou. Tu přitom od druhého místa dělila jen vteřina a půl. Titul juniorské mistryně světa získala Brazilka Ana Satilaová.

Mezi kajakáři skončily šance českých juniorů už v semifinále. Nejblíže postupu do finálové desítky byl Tomáš Rousek, jenž obsadil 12. místo. Zlato si z Austrálie odveze Rakušan Mario Leitner.

před 2 minutami

Šest členů rady vlády pro Romy kritizuje ombudsmana za postoj ke strategii integrace. Křeček cíleně podkopává důstojnost Romů i svého úřadu, uvedli

před 39 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.